czwartek, 25 lipca, 2024
spot_img

Na zachodzie i północy jutro popołudniu możliwe przejaśnienia [POGODA]

spot_img

Minionej nocy na południu kraju oraz na Lubelszczyźnie spadł delikatny, wiosenny deszcz do 1-4 mm.

Najbliższa noc dla odmiany dużo pogodnego nieba przyniesie na południu i wschodzie kraju. Tutaj nad ranem możemy mieć miejscami delikatne przymrozki. W centrum i na północnym wschodzie temperatura spadnie w pobliże 1-3 stopni, w tych regionach możliwe już będą drobne opady deszczu. Na zachodzie i północy kraju dużo chmur z licznymi przelotnymi opadami deszczu- spadnie tutaj od 0 mm do 3 mm.

W ciągu dnia z zachodu na wschód zmierzać będzie inna strefa opadów, które będą bardziej ciągle aniżeli przelotne. Najczęściej będzie to opad mżawki. W godzinach popołudniowych opady dotrą na Warmię, Kujawy, Mazowsze, Ziemię Łódzką i Opolszczyznę, Górny Śląsk i Małopolskę, gdzie spadnie najwięcej deszczu- do 3-5 mm. Wieczorem opady rzędu 1-3 mm dotrą na wschód kraju. Na zachodzie i północy po południu przejaśnienia z możliwymi słabymi przelotnymi opadami na północy i północnym zachodzie kraju.

Temperatura w najcieplejszym momencie dnia wyniesie od 6 stopni w Bieszczadach oraz na Podlasiu i wybrzeżu środkowym do 7-9 stopni na pozostałym obszarze.

Wiatr powieje umiarkowanie, w porywach do 55 km/h.

 

Lukasz Sieligowski 

Joanna Trzymkowska
Joanna Trzymkowska
Z rolnictwem związania jestem od najmłodszych lat. Swoje pierwsze doświadczenia zdobywałam w rodzinnym gospodarstwie. Skończyłam studia rolnicze i dalej rozwijam rolnicze pasje.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników