środa, 24 lipca, 2024
spot_img

InPost zawita na wsi. 60% nowych paczkomatów stanie poza miastami!

spot_img

Podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach Rafał Brzoska, prezes firmy Inpost zapowiedział ambitne plany rozmieszczenia 5000 paczkomatów w Polsce. 60% z nich ma się znajdować na wsiach. 

To ogromny krok w przód w codziennym funkcjonowaniem poza miastem. Szereg osób mieszkających w małych miejscowościach, nie korzysta z zakupów przez Internet z uwagi na oczekiwanie na kuriera, który nie wiadomo kiedy się zjawi. Obecnie w kraju stoi około 14 tysięcy i cały czas ich liczba wzrasta. Wedle planów firmy do końca bieżącego roku ich liczba ma wzrosnąć do 15,5-16 tysięcy sztuk.

„Największy nieodkryty potencjał polskiego e-commerce jest tam, gdzie są klienci, którzy nie mieli szansy dotknąć e-commerce”– mówił prezes firmy. 

Od małej firmy do giganta

Firma Inpost została założona w 1999 roku przez Rafała Brzoskę. Ostatnie lata okazały się krokiem milowym w rozwoju firmy. Tylko przez ostatnie półrocze firma przyniosła 188 mln zł zysku a na rynku zaczęła szerzyć się konkurencja paczkomatowa jak np. Orlen, Allegro, którzy zdeklarowali się do uruchomienia własnej sieci automatów.  Koncern zamierza przy okazji wykorzystać do współpracy z e-sklepami spółkę RUCH, nad którą przejął kontrolę w listopadzie 2020 roku. Klienci będą mogli zamawiać przesyłki i odbierać je w automatach nie tylko w punktach RUCH-u, ale także na stacjach Orlenu i w innych punktach partnerskich.

Źrodlo:money.pl

Maria Chmal
Maria Chmal
Maria Chmal jest absolwentką ogrodnictwa na Uniwersytecie Przyrodniczym, specjalizującą się w content marketingu. Z pasją popularyzuje wiedzę na temat rolnictwa ekologicznego, ekonomii rynków oraz innowacji w produkcji żywności. Dzięki umiejętnemu wykorzystaniu narzędzi marketingowych, skutecznie zwiększa świadomość społeczną na temat znaczenia rolnictwa. Jej misją jest edukacja społeczeństwa w zakresie zrównoważonego rolnictwa oraz wspieranie inicjatyw na rzecz zdrowego i ekologicznego stylu życia.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x