wtorek, 25 czerwca, 2024
spot_img

Innvigo wprowadza nowe produkty!

spot_img

Firma Innvigo to producent środków ochrony roślin, który w swym portfolio ma 54 produkty, poczynając od herbicydów, poprzez fungicydy, insektycydy, regulatory wzrostu, i zaprawy donasienne, na adjuwancie kończąc. Produktami z portfolio firmy Innvigo chronionych jest ponad 10 mln ha powierzchni roboczej. Firma stawia na promocje, atrakcyjne pakiety handlowe oraz programy wspierające sprzedaż. Firma Innvigo działa nie tylko na rynku rodzimym, ale również zagranicznym. Jest w krajach takich jak Hiszpania, Holandia, Belgia, Włochy, Czechy, Słowacja, Rumunia, Węgry, Litwa, Ukraina, USA czy Emiraty Arabskie. Rok 2020 zakończył się dla Innvigo ze sprzedażą ok. 400 mln zł. W kontekście wycofywanych środków ochrony roślin, firma Innvigo proponuje kilka nowości.

Rozwiązania fungicydowe dla zbóż

Nowości fungicydowe oraz herbicydowe w zbożach przedstawił Marcin Bystroński, produkt menager ds. upraw rolniczych. Pierwszą nowością jest środek AsPik 250 EC, który w swym składzie zawiera 125 g/l protiokonazolu i 125 g/l tebukonazolu. Preparat posiada szeroką rejestrację w uprawach zbożowych m.in. pszenicy ozimej i jarej, pszenżycie ozimym i jarym, jęczmieniu ozimym i jarym oraz życie ozimym. Może być stosowany w trzech zabiegach wiosennej ochrony roślin: zabiegu T1, gdzie przeznaczony jest do zwalczania chorób podstawy źdźbła, w zabiegu T3 do ochrony przed chorobami kłosów tj. fuzarioza czy septorioza plew. Środek stosować można również w zabiegu zwalczającym choroby liści T2, jednak by jak najwyższą skuteczność warto preparat AsPik 250 EC połączyć z azoksystrobiną. Zaleca się stosować środek w dawce 0,75 – 1 l/ha. 

Kolejna nowość to Ozzi 75 WG, który zawiera cyprodynil w ilości 750 g/kg. Środek można stosować od fazy strzelania w źdźbło do fazy drugiego kolanka. Produkt posiada rejestrację w uprawie pszenicy ozimej do zwalczania łamliwości podstawy źdźbła, fuzaryjnej zgorzeli podstawy źdźbła oraz mączniaka prawdziwego. Natomiast w uprawie żyta jarego zwalcza często występującą  rynchosporiozę. Środek można stosować samodzielnie w dawce 1 l/ha lub mieszaninie z środkiem Atropos EC (0,6 kg/ha + 0,8 l/ha). Preparat można również łączyć z tebukonazolem lub prochlorazem. 

Nowy rozwiązaniem jest również Kier 450 EC, składający się z azoksystrobiny (200 g/l), difenokonazolu (125 g/l) oraz tetrakonazol (125 g/l)/. Polecany jest do ochrony pszenicy ozimej, pszenżyta ozimego, żyta ozimego oraz jęczmienia jarego. Pomaga chronić uprawy w zabiegu T1 (choroby podstawy źdźbła i choroby liści) oraz T2. Rekomendowana dawka to 1 l/ha. 

Kolejnym rozwiązaniem polecanym do ochrony zbóż w zabiegach T2 i T3 jest X-met zawierający metkonazol w dawce 100 g/l. Zalecana dawka dla zbóż to 0,6 l/ha. Środek zarejestrowany jest dla upraw pszenicy ozimej i jarej, do zwalczania rdzy brunatnej pszenicy, septoriozy paskowanej liści oraz septoriozy plew. Pszenżyta ozimego do zwalczania septoriozy liści i plew oraz rdzy brunatnej. X-met to również doskonały komponent mieszanin z innymi substancjami czynnymi.

Nowość wśród herbicydów zbożowych

Nowością wśród herbicydów od Innvigo jest Galaxo 150 WG, zawierający florasulam (25 g/kg), jodosulfuron metylosodowy (50 g/kg) oraz tribenuron metylowy (75 g/kg). Przeznaczony do zwalczania szerokiego spektrum chwastów w pszenicy ozimej, pszenżycie ozimym, pszenicy jarej i jęczmieniu jarym. Zaleca się stosować go w dawce 0,18 kg/ha z dodatkiem produktu 0,1 l/ha Adjusafner.

Nowa zaprawa 

Nowością wśród zapraw jest Flutrix 050 FS zawierający dwie uzupełniające się substancje czynne fludioksonil i tritikonazol. Zaprawa chroni wszystkie zboża zarówno ozime, jak również jare. Posiada szeroki zakres zwalczanych chorób, szczególnie  groźnych dla wschodzących roślin, a szczególnie fuzaryjnej zgorzeli siewek. Cechuje się również równomiernym pokryciem ziarna. Zaprawa dostępna będzie w opakowaniach o różnej wielkości, dzięki czemu będzie mogła być wykorzystana zarówno przez małych odbiorców, jak i duże podmioty tj. przemysł czy hodowle.  

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze. Agro Wydawnictwo powstało w styczniu 2016 roku i od tego czasu regularnie przekazuje polskim rolnikom wiedzę ułatwiającą prowadzenie nowoczesnego gospodarstwa. Każdego roku Magazyn Agro Profil uczestniczy w wielu wydarzeniach branżowych - między innymi Agro Show, Agro Tech Kielce, Polagra Premiery, Agro-Park, Targi Książki i wielu innych. Wydawnictwo współpracuje z wieloma pracownikami naukowymi takich placówek jak np. Instytut Ochrony Roślin, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu czy też Politechniki Bydgoskiej.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Rolniczka
Rolniczka
3 lat temu

Czy Ozzi będzie dostępny w tym roku?

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

1
0
Would love your thoughts, please comment.x