niedziela, 1 października, 2023

Importowane zboże z Ukrainy – kryzys nie omija Węgier. Władze wprowadzają surowe kontrole

spot_imgspot_img

Problem z importowanym zbożem z Ukrainy jest coraz poważniejszym zagadnieniem, które dotyka nie tylko Polskę, ale także inne kraje europejskie. Węgry postanowiły poczynić kroki w celu zapewnienia jakości i bezpieczeństwa łańcucha żywnościowego, nałożyć surowe kontrole na importowane z Ukrainy zboże. 

Importowane zboże z Ukrainy - kryzys nie omija Węgier. Władze wprowadzają surowe kontrole
zdj:Archiwum AP

Bruksela nie wspiera rolników w konfrontacji z ukraińskim importem

Minister Rolnictwa, Istvan Nagy, wyraził swoje zaniepokojenie brakiem wsparcia ze strony Komisji Europejskiej dla węgierskich rolników, którzy są zaniepokojeni wzrostem napływu ukraińskiego zboża do ich kraju

“Bruksela jednak nie pomaga i nie robi nic, by wyeliminować niekorzystną sytuację konkurencyjną, w jakiej znajdują się węgierscy rolnicy” — stwierdził minister.

Jak dodał obecna sytuacja jest trudna do zniesienia, ponieważ sprzedaż zboża na Węgrzech i w całej Europie jest po prostu zahamowana. Co prawda, Węgry będą nadal świadczyć wsparcie w celu zapewnienia dostaw zboża do pierwotnych miejsc przeznaczenia, takich jak Afryka i Bliski Wschód, jednak sytuacja robi się coraz bardziej poważna, a na horyzoncie nie widać konkretnych działań do zmian.

źródło:buisnessinsider.com

spot_img

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x