wtorek, 20 lutego, 2024

Gorąco na Europejskim Forum Rolniczym w Jasionce. Jajka i okrzyki w kierunku ministra i komisarza

spot_img

W Jasionce trwa Europejskie Forum Rolnicze z udziałem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryka Kowalczyka, Komisarza EU ds. rolnictwa Janusza Wojciechowskiego, a także Wiceministrów Rolnictwa Czech i Litwy Miroslava Skřivánka i Egidijusa Giedraitisa.

Jasionka: incydent podczas Europejskiego Forum Rolniczego

Podczas debaty dotyczącej przyszłości europejskiego rolnictwa prelegenci rozpoczęli dyskusję na temat obecnego kształtu WPR i KPS, ta jednak szybko została przerwana przez obecnych na sali rolników, których zdaniem to nie czas i miejsce, aby dyskutować na temat Zielonego Ładu, kiedy sytuacja w krajowym rolnictwie jest tak dramatyczna.

„Judasze, Judasze” i jaja w kierunku ministrów

Rolnicy ubrani w żółte kamizeli z napisem „Oszukana wieś” gwizdami i okrzykami „Judasze, Judasze” doprowadzili do przerwania debaty. W kierunku ministra Kowalczyka i komisarza Wojciechowskiego zostały wyrzucone jajka. Na salę wkroczyła policja. Po dłuższej chwili udało się jednak opanować sytuację i powrócić do dyskusji, która jednak skupiła się przede wszystkim na palącym problemie importu zboża z Ukrainy.

Skandujących rolników uspokajał m. in. Artur Balazs, były minister rolnictwa z lat 1999-2001.

Rolnicy obawiają się o tegoroczne żniwa

Obecni na sali zarzucali resortowi rolnictwa bierność i brak konkretnych działaś w kierunku ograniczenia napływu zbóż zza wschodniej granicy. Zapchane magazyny i problem ze sprzedażą płodów z zeszłorocznych żniw powoduje, że istnieją poważne obawy o przyszłość. Z podobną sytuacją borykają się rolnicy także w Czechach, Rumunii czy Bułgarii. Na sali padły pytania o konkretne deklaracje i działania.

spot_img
Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x