poniedziałek, 22 kwietnia, 2024
spot_imgspot_img

Egipt kupuje francuską i rosyjską pszenicę

spot_img

Egipski GASC szukał na początku tygodnia pszenicy z bardziej odległych źródeł. Ceny amerykańskiego ziarna okazały się jednak zbyt wysokie, co zmusiło GASC do anulowania przetargu.

W czwartek Egipt (największy importer pszenicy na świecie) ostatecznie zakupił po prywatnych negocjacjach 640 000 t pszenicy, z czego 420 000 t pochodzi z Europy (360 tys. ton z Francji), a 220 000 t z Rosji. Wyjątkowo słabe euro sprzyja francuskiemu eksportowi.

Paryski kontrakt na pszenicę zareagował w czwartek wybiciem o ponad 10 euro i powrotem powyżej poziomu 350 eur/t. Wcześniej Egipt kupił 1,27 mln ton pszenicy zwyczajnej podczas dwóch przetargów zawartych 29 czerwca i 4 lipca, z czego 530 000 ton pochodziło z Francji.

Andrzej Bąk
Źródło: GASC

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze. Agro Wydawnictwo powstało w styczniu 2016 roku i od tego czasu regularnie przekazuje polskim rolnikom wiedzę ułatwiającą prowadzenie nowoczesnego gospodarstwa. Każdego roku Magazyn Agro Profil uczestniczy w wielu wydarzeniach branżowych - między innymi Agro Show, Agro Tech Kielce, Polagra Premiery, Agro-Park, Targi Książki i wielu innych. Wydawnictwo współpracuje z wieloma pracownikami naukowymi takich placówek jak np. Instytut Ochrony Roślin, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu czy też Politechniki Bydgoskiej.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x