poniedziałek, 4 marca, 2024
spot_img

Dramatyczna noc w Bielicach. W pożarze zginęło 65 sztuk bydła. Straty wyceniono na niemal 4 mln zł

spot_img

W środę po godzinie 1:00 w nocy doszło do tragicznego pożaru obory w Bielicach, położonych w województwie kujawsko-pomorskim. Ogień pochłonął jedną z części budynku, w której znajdowało się bydło. Niestety pożar zabił 65 sztuk bydła i strawił sprzęt rolniczy.

65 sztuk bydła straciło życie  w pożarze

Na miejscu zdarzenia natychmiast pojawiło się 14 zastępów straży pożarnej, co stanowiło łącznie 42 strażaków, gotowych podjąć walkę z żywiołem. Według wstępnych informacji, pożar obejmował znaczną część obory, gdzie przetrzymywane było bydło. Niestety, 65 sztuk zwierząt straciło życie. Dodatkowo, w płomieniach stanął również cenny sprzęt rolniczy.

Straty oszacowano na 4 mln zł

Szef akcji ratunkowej, Jarosław Kaczmarek, podkreślił, że głównym celem było zabezpieczenie obszaru pożaru oraz ochrona drugiego budynku i łącznika, aby ogień nie rozprzestrzenił się dalej. Dzięki błyskawicznej i zorganizowanej akcji strażaków, drugi budynek, w którym znajdowało się 75 sztuk bydła, został uratowany w całości.

Szacunki strat wynoszą około 4 miliony złotych. Przyczyny pożaru pozostają obecnie niejasne, a biegły z zakresu pożarnictwa przeprowadzi szczegółowe śledztwo w celu ich ustalenia.

źródło TVN24; OSP Strzelno

spot_img

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x