piątek, 23 lutego, 2024

Determinacja rolników sięgnęła zenitu. Wysypali zboże z ukraińskich tirów

spot_img

W niedzielę około godziny 11:30 na drodze krajowej nr 12, w pobliżu granicy polsko-ukraińskiej protestujący rolnicy z Polski wysypali zboże z trzech ukraińskich ciężarówek, które wjechały na terytorium RP po odprawie celnej. Całe zdarzenie miało miejsce w ramach trwającego miesięcznego protestu rolników przeciwko polityce importowej Komisji Europejskiej.

Wysypali Ukraińskie zboże na jezdnię w geście manifestu

Według relacji komisarz Ewy Czyż, oficera prasowego miejskiej policji w Chełmie, trzy ciężarówki, których kierowcami byli obywatele Ukrainy, zostały zatrzymane przez uczestników protestu. Rolnicy nie zgodzili się na dalszy transport, otwierając naczepy i powodując częściowe wysypanie zboża na jezdnię. Po incydencie kierowcy zawrócili w kierunku Ukrainy. Funkcjonariuszka podkreśliła, że między rolnikami a pracownikami firmy transportowej nie doszło do żadnych rękoczynów ani niebezpiecznej sytuacji.

Sprawą zajęła się policja i prokuratura

Służby odpowiedzialne za dochodzenie szczegółowo wyjaśniają okoliczności zdarzenia, natomiast funkcjonariusze zajmują się zabezpieczaniem zebranego materiału dowodowego na miejscu incydentu. Komisarz Ewa Czyż poinformowała, że policjanci przeprowadzają przesłuchania świadków, dokonują oględzin terenu, oraz identyfikują osoby, które odpowiadają za wysypanie zboża na drogę. Sprawą zajmuje się również prokuratura, której zadaniem jest dokładna ocena zdarzenia w kontekście prawa karnego.

źródło: Interia

spot_img

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Marta
Marta
4 dni temu

Medal im przypiąć, a nie karać!

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

1
0
Would love your thoughts, please comment.x