czwartek, 7 grudnia, 2023
spot_img

Deszczowy front odchodzi w zapomnienie [POGODA]

spot_imgspot_img

Niestety w poniedziałek nie popadało w całym kraju. Będą do końca takie miejsca, gdzie nie spadnie ani jedna kropla deszczu, co wpłynie na stopniowy powrót suszy do znacznej części kraju.

O ile susza jest zmorą warzywników, ucieszy żniwiarzy.

Po suchym wtorku, w środę również bez opadów, a na niebie pojawi się sporo słońca. Po południu pokropi miejscami od Podlasia po Warmię, Mazury, Pomorze Zachodnie i Gdańskie oraz północne Mazowsze i Kujawy. Przeważnie jednak nie spadnie chociażby kropelka.

Wiatr o poranku powieje słabo. W godzinach południowych i popołudniowych porywy wiatru przekroczą 40 km/h na północy i 20-30 km/h na zachodzie, południu, wschodzie i w centrum kraju. Wiatr zwiększy odczucie chłodu, a te i tak będzie duże, ponieważ o poranku temperatura spadnie do zaledwie 5/11 stopni. Najcieplej na południowym wschodzie i wybrzeżu. Najchłodniej w centrum kraju oraz lokalnie na południu.

Rosa będzie zatem obfita o poranku.

W najcieplejszym momencie dnia możemy liczyć na 18/19 stopni na północy kraju, 20/21 stopni w centrum i na wschodzie, 22/23 stopni na zachodzie i południu. Lokalnie w okolicy Tarnowa, Cieszyna, Nysy, Legnicy odnotujemy 24 stopnie powyżej zera.

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników