piątek, 22 października, 2021
spot_img

Co z pieniędzmi od Intermarche?

-REKLAMA-spot_img
-REKLAMA-spot_img

Kontrole handlowe UOKiK

Intermarche wyjaśni sprawę?

Do opisanej przez nas sprawy postępowań wyjaśniających prowadzonych przez Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów Tomasza Chróstnego na podstawie ustawy o przewadze kontraktowej względem np. rolników i producentów rolnych, ustosunkowała się sieć handlowa SCA Intermarche (Muszkieterowie).
Przypomnijmy: zgodnie z informacjami przekazanymi przez UOKiK cztery duże koncerny, w tym też SCA Intermarche, nie usunęły potwierdzonych kontrolami nieprawidłowości i nie uregulowały płatności swoim kontrahentom.

Intermarche reaguje

Na obecnym etapie, SCA Intermarche potwierdziło, że spółka otrzymała już wezwanie prezesa UOKiK.

– Pracujemy nad przygotowaniem wyczerpujących odpowiedzi na kwestie zawarte w wezwaniu. W wyznaczonym terminie przekażemy je do UOKiK. Dołożymy też wszelkich starań, aby w toku postępowania wszystkie jego aspekty zostały wyjaśnione – podaje Eliza Orepiuk-Szymura, dyrektor ds. komunikacji i informacji w Grupie Muszkieterów.

Dodajmy, że UOKiK wysłał już analogiczne wezwania do pozostałych trzech sieci, czyli: Auchan Polska, Eurocash, Makro Cash and Carry Polska.

UOKIK wyjaśnił też, że większość ze 100 skontrolowanych wcześniej podmiotów w toku postępowania UOKiK wypłaciła zaległe pieniądze dostawcom i usunęła kwestionowane zapisy z polityk handlowych oraz zawartych kontraktów. Nie uczyniły tego wymienione koncerny stąd kolejne działania urzędników. Do sprawy z pewnością powrócimy.
Więcej informacji na temat kontroli UOKiK w artykule pt.: „Nie chcą płacić rolnikom? To zapłacą kary” (publ. 16 lipca 2020 r.) ,

Tekst przygotował: Robert Gorczyński 
Źródło i foto: SCA Intermarche

-REKLAMA-spot_imgspot_img
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Śledź nas

[td_block_social_counter facebook="magazynrolniczy" style="style6 td-social-boxed" open_in_new_window="y" f_counters_font_family="394" f_network_font_family="891" f_counters_font_size="eyJhbGwiOiIxNCIsImxhbmRzY2FwZSI6IjEzIiwicG9ydHJhaXQiOiIxMiJ9" f_network_font_size="eyJhbGwiOiIxMyIsImxhbmRzY2FwZSI6IjExIiwicG9ydHJhaXQiOiI5In0=" counter_color="#ffffff" counter_color_h="#ffffff" network_color="#ffffff" network_color_h="#ffffff" tdc_css="eyJsYW5kc2NhcGUiOnsibWFyZ2luLWJvdHRvbSI6IjMwIiwiZGlzcGxheSI6IiJ9LCJsYW5kc2NhcGVfbWF4X3dpZHRoIjoxMTQwLCJsYW5kc2NhcGVfbWluX3dpZHRoIjoxMDE5LCJwb3J0cmFpdCI6eyJtYXJnaW4tYm90dG9tIjoiMjAiLCJkaXNwbGF5IjoiIn0sInBvcnRyYWl0X21heF93aWR0aCI6MTAxOCwicG9ydHJhaXRfbWluX3dpZHRoIjo3NjgsInBob25lIjp7Im1hcmdpbi1ib3R0b20iOiI0MCIsImRpc3BsYXkiOiIifSwicGhvbmVfbWF4X3dpZHRoIjo3NjcsImFsbCI6eyJtYXJnaW4tYm90dG9tIjoiNDAiLCJkaXNwbGF5IjoiIn19" twitter="AgroProfil" youtube="channel/UC_ihWVO4q56jp1TByKKa0yQ"]

Ostatnie artykuły