sobota, 13 kwietnia, 2024
spot_imgspot_img

Co z pieniędzmi od Intermarche?

spot_img

Kontrole handlowe UOKiK

Intermarche wyjaśni sprawę?

Do opisanej przez nas sprawy postępowań wyjaśniających prowadzonych przez Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów Tomasza Chróstnego na podstawie ustawy o przewadze kontraktowej względem np. rolników i producentów rolnych, ustosunkowała się sieć handlowa SCA Intermarche (Muszkieterowie).
Przypomnijmy: zgodnie z informacjami przekazanymi przez UOKiK cztery duże koncerny, w tym też SCA Intermarche, nie usunęły potwierdzonych kontrolami nieprawidłowości i nie uregulowały płatności swoim kontrahentom.

Intermarche reaguje

Na obecnym etapie, SCA Intermarche potwierdziło, że spółka otrzymała już wezwanie prezesa UOKiK.

– Pracujemy nad przygotowaniem wyczerpujących odpowiedzi na kwestie zawarte w wezwaniu. W wyznaczonym terminie przekażemy je do UOKiK. Dołożymy też wszelkich starań, aby w toku postępowania wszystkie jego aspekty zostały wyjaśnione – podaje Eliza Orepiuk-Szymura, dyrektor ds. komunikacji i informacji w Grupie Muszkieterów.

Dodajmy, że UOKiK wysłał już analogiczne wezwania do pozostałych trzech sieci, czyli: Auchan Polska, Eurocash, Makro Cash and Carry Polska.

UOKIK wyjaśnił też, że większość ze 100 skontrolowanych wcześniej podmiotów w toku postępowania UOKiK wypłaciła zaległe pieniądze dostawcom i usunęła kwestionowane zapisy z polityk handlowych oraz zawartych kontraktów. Nie uczyniły tego wymienione koncerny stąd kolejne działania urzędników. Do sprawy z pewnością powrócimy.
Więcej informacji na temat kontroli UOKiK w artykule pt.: „Nie chcą płacić rolnikom? To zapłacą kary” (publ. 16 lipca 2020 r.) ,

Tekst przygotował: Robert Gorczyński 
Źródło i foto: SCA Intermarche

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze. Agro Wydawnictwo powstało w styczniu 2016 roku i od tego czasu regularnie przekazuje polskim rolnikom wiedzę ułatwiającą prowadzenie nowoczesnego gospodarstwa. Każdego roku Magazyn Agro Profil uczestniczy w wielu wydarzeniach branżowych - między innymi Agro Show, Agro Tech Kielce, Polagra Premiery, Agro-Park, Targi Książki i wielu innych. Wydawnictwo współpracuje z wieloma pracownikami naukowymi takich placówek jak np. Instytut Ochrony Roślin, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu czy też Politechniki Bydgoskiej.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników