środa, 17 lipca, 2024
spot_img

Będzie ciepło i sucho [POGODA]

spot_img

Suchy okres, który się rozpoczął jeszcze na długo z nami pozostanie.

W nocy w całym kraju sucho i pogodnie. Nad ranem temperatura spadnie do +7/+8 stopni na południu kraju; +11/+13 stopni na wschodzie, północy i w centrum, do +15 stopni na zachodzie kraju. W dolinie Odry odnotujemy nie mniej niż +16/+17 stopni.

Jutro w dalszym ciągu na niebie królować będzie tylko słońce. Na południu, wschodzie i w centrum niebo bezchmurne. Na zachodzie i północy błękit nieba urozmaicą chmury pierzaste.

Najchłodniej na Pomorzu Zachodnim i na Kaszubach +17/+19 stopni. Od Gdańska po Olsztyn, Suwałki +21 stopni. Na zachodzie, wschodzie i w centrum +23/+24 stopnie. Najcieplej od Zielonej Góry, Wrocławia, Kalisza po Opole Kraków, Sandomierz gdzie zobaczymy +25/+26 stopni. Niewykluczone, że w okolicy Nysy, Zgorzelca, Cieszyna będzie aż +27 stopni.

Wszystko wskazuje, że taka sucha pogoda pozostanie z nami do końca miesiąca. Jedyne co się zmieni to zachmurzenie i temperatura. Pod koniec miesiąca będzie średnio o 5-10 stopni chłodniej niż dziś, a na niebie pojawią się mgły i chmury stratus.

 

Łukasz Sieligowski

Joanna Trzymkowska
Joanna Trzymkowska
Z rolnictwem związania jestem od najmłodszych lat. Swoje pierwsze doświadczenia zdobywałam w rodzinnym gospodarstwie. Skończyłam studia rolnicze i dalej rozwijam rolnicze pasje.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników