środa, 7 czerwca, 2023

Apel o pomoc dla rolnika z Jeżewic

Sołectwo Łabiszyn Wieś (gmina Łabiszyn, powiat żniński, woj. kujawsko-pomorskie), organizuje akcję wsparcia dla rolnika, który ucierpiał w skutek potężnego pożaru stogu słomy i siana do którego doszło we  wtorek 27 października br. w Jeżewicach. Stóg składający się z około 3 000 balotów spłonął w całości. Słoma i siano były przeznaczone do karmienia dużego stada bydła mlecznego.

Telefon: 662 – 474 – 258

Sołectwo Łabiszyn Wieś apeluje zatem do Rolników i wszystkich innych  Ludzi Dobrej Woli o wsparcie w postaci słomy lub siana.
Osoby zainteresowane udzieleniem pomocy mogą dzwonić pod numer telefonu: 662 – 474 – 258.   

Wielogodzinna akcja gaśnicza

Dodajmy, że akcja gaśnicza rozpoczęła się o godz. 4.33. Uczestniczyły w niej jednostki OSP z: Łabiszyna, Lubostronia, Mamlicza, Białożewina, Wawrzynek, Świątkowa, Nowej Wsi Pałuckiej i Grochowisk Księżych, Żnina oraz zastępy zawodowych strażaków z Komendy Powiatowej PSP JRG Żnin. Mimo starań strażaków potężny stóg spłonął w całości. Na szczęście pożar nie przeniósł się na zabudowania gospodarskie i mieszkalne rolnika. Akcja zakończyła się w dopiero w środę (28 października br.) około  godz. 21.00.

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=826731691229065&id=395247587710813


Źródła i foto: OSP Łabiszyn, Sołectwo Łabiszyn Wieś.

Robert Gorczyński
Robert Gorczyńskihttps://agroprofil.pl/
Działa na styku: instytucje, organizacje, problemy rolników. Zafascynowany etosem pracy rolnika, tradycjami i kulturą polskiej wsi.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x