czwartek, 25 lipca, 2024
spot_img

We Francji powstanie największa farma owadów!

spot_img

Firma Ÿnsect zajmuje się produkcją białka owadziego na cele paszowe. Obecnie insekty wykorzystywane są na wiele sposobów, chociażby jako pasza dla ryb, zwierząt domowych oraz do produkcji nawozów roślinnych. Oszacowano, że z 300 kilogramów insektów można uzyskać nawet 65-70 kilogramów czystego białka. Dzięki temu białko owadzie może zaistnieć w rolnictwie, niektórzy nawet śmią twierdzić, że owady są szansą na zmniejszenie uzależnienia rolnictwa od tradycyjnej paszy. Widząc ogromny potencjał w insektach francuski startup Ynsect zdecydował się zainwestować w budowę farmy owadów.

To nie pierwszy taki obiekt

Farma owadów ma mieścićsię w Amiens w północnej Francji. Będzie to drugi obiekt francuskiej firmy. Pierwszy zakład został otwarty we wschodniej Francji w 2016 roku. Ynsect zajmuje się hodowlą mączników w celu produkcji białka z przeznaczeniem w żywieniu zwierząt gospodarskich i zwierząt domowych oraz do produkcji nawozów. Według zapowiedzi przedsiębiorstwa Ynsect, będzie to największa pionowa farma owadów na świecie o ujemnym poziomie emisji dwutlenku węgla

Otwarcie już w 2022 roku

Planowane ukazanie nowego obiektu, przewiduje się na początek 2022 roku. W innowacyjnym budynku wytwarzane będzie 100 tys. ton produktów z owadów. Francuska firma cieszy się dużym zainteresowaniem inwestorów w tym gwiazd Hollywood,którzy przekazali hojne fundusze na realizację celu. Kto wie, może awangardowy pomysł Francuzów  na zawsze zmieni rynek zbóż paszowych? Na takie werdykty jednak musimy jeszcze chwilę poczekać.

Maria Chmal
źródło: KIPDIP.org.pl
zdjęcie: Pexels

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze. Agro Wydawnictwo powstało w styczniu 2016 roku i od tego czasu regularnie przekazuje polskim rolnikom wiedzę ułatwiającą prowadzenie nowoczesnego gospodarstwa. Każdego roku Magazyn Agro Profil uczestniczy w wielu wydarzeniach branżowych - między innymi Agro Show, Agro Tech Kielce, Polagra Premiery, Agro-Park, Targi Książki i wielu innych. Wydawnictwo współpracuje z wieloma pracownikami naukowymi takich placówek jak np. Instytut Ochrony Roślin, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu czy też Politechniki Bydgoskiej.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x