niedziela, 14 kwietnia, 2024
spot_imgspot_img

Aktywiści z Greenpeace zabarykadowali wejście do Ministerstwa Rolnictwa. Żądają likwidacji dużych gospodarstw!

spot_img

We wczesnych godzinach porannych, 16 marca, hiszpańscy aktywiści z Greenpeace zablokowali wszelki dostęp do Ministerstwa Rolnictwa, Rybołówstwa i Żywności w Atocha w Madrycie. Organizacja ekologiczna domaga się ograniczenia intensywnej hodowli bydła do 50% mniej w roku 2030, chociaż głównym żądaniem jest definitywny koniec makrogospodarstw. 

Aktywiści z Greenpeace zabarykadowali wejście do Ministerstwa Rolnictwa. Żądają likwidacji dużych gospodarstw!
zdj: Greenpeace Espana

Transparenty i 250-kilogramowy blok jako wyraz protestu

W akcji wzięło udział ponad dwudziestu aktywistów niosących transparenty z napisami typu „Makrofarmy zatruwają wodę” lub „Mamy mało wody, jest ona zanieczyszczona i źle zarządzana”.

O pierwszej godzinie rano zamknęliśmy Ministerstwo Rolnictwa i planujemy stawiać opór, dopóki Minister Planas nie zobowiąże się do zamknięcia makrofarm. Z około dwudziestoma działaczami zakotwiczyliśmy się przy wszystkich wejściach do ministerstwa i umieściliśmy 250-kilogramową blok przy drzwiach wejściowych. Zabijanie setek milionów zwierząt rocznie jest okrutne, zatruwa powietrze, glebę, szkodzi zdrowiu ludzi, szkodzi obszarom wiejskim i, co ważne, a mało znane, zatruwa nasze wody”. – możemy przeczytać na oficjalnej stronie hiszpańskiego Greenpeace

Greenpeace zbiera pół miliona podpisów w walce o likwidację makrogospodarstw

„Zbieramy pół miliona podpisów od ludzi, którzy domagają się likwidacji makrogospodarstw. Nadszedł czas, aby podjęto działania. Przyszłość planety i wody zależy od zmiany modelu rolno-spożywczego” – powiedział rzecznik Greenpeace, który zapewnił, że przemysłowa hodowla zwierząt gospodarskich niszczy planetę. Aby powstrzymać tę destrukcję, organizacja ekologiczna wzywa rząd do wdrożenia planu zmniejszenia intensywnej hodowli zwierząt o 50% do 2030 r.

Funkcjonariusze Policji Krajowej dokonali eksmisji aktywistów, co wymagało interwencji strażaków, którzy musieli przeciąć łańcuchy, którymi aktywiści zablokowali wejście bram. Według źródeł z organizacji, eksmisja zakończyła się o godzinie 10:00 i przebiegła bez żadnych incydentów. Organizacja zadeklarowała, że będzie kontynuować pokojowe protesty, aż do spełnienia swoich żądań.

źródło: Greenpeace espana

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x