środa, 29 maja, 2024
spot_imgspot_img

AGRO-Unia wyszła na drogi

spot_img

Dziś (20 lipca br.), tuż po godzinie 8.00 Lider Ogólnopolskiego Ruchu Rolników AGRO-Unia oficjalnie rozpoczął akcję protestacyjną pod hasłem: „Wojna o polskie rolnictwo”. Akcja odbywa się na drogach między Łodzią, a Piotrkowem Trybunalskim.

Rząd zdradził polskich rolników!

– Jesteśmy tu gdzie powstają polskie schabowe – mówił podczas rozpoczęcia protestu Lider AGRO-Unii Michał Kołodziejczak. – Jesteśmy tu skąd pochodzą też partyjni działacze Prawa i Sprawiedliwości, którzy mieli bronić polskiego rolnictwa a nie zrobili nic dla jego ocalenia. A sytuacja jest po prostu straszna! ASF zagląda do gospodarstw! Rolnicy, hodowcy trzody chlewnej nie dostają nic za likwidowane świnie. Z tarczy antykryzysowej także rolnicy nie dostali ani złotówki. Każdej doby padają 72 gospodarstwa! Statystyka jest prosta – to 3 likwidowane gospodarstwa na godzinę! Na dobę znikają 2 wsie. To koszmar a Rząd Mateusza Morawieckiego nie chce się z nami spotkać!Ignoruje każdą naszą prośbę! Zwołuje się po nocy w Sejmie Komisję Rolnictwa i próbuje się decydować o nas! Podczas gdy Rząd nie korzysta z żadnej z okazji by porozmawiać o rolniczych problemach! Ale to koniec! Dziś rozpoczynamy wojnę o polskie rolnictwo! To pierwsza tego rodzaju akcja i będzie ich więcej. Rząd próbuje zabrać nam podmiotowość. Zabrać nam godność! Bo tu nie chodzi już o pieniądze ale  o godność! Oni mówią nam, że tyle będziemy mieli, ile nam dadzą. To dramat! Dlatego mówimy dość! Wara od polskiego rolnictwa! 

Główne postulaty rolników

W ramach protestu na drogi w miejscowości pod Piotrkowem Trybunalskim wyjechało dziś około 150 traktorów. Protest ma potrwać około 8 godzin. W proteście uczestniczą m.in.  rolnicy z Małopolski, Podlasie, Lubelszczyzny, Wielkopolski i Podkarpacia. 

Ich główne postulaty to: zwiększenie uboju świń w strefach ASF, dofinansowanie i wzmocnienie wydolności inspekcji weterynaryjnej, zrekompensowanie przez państwo stratrolników z powodu ASF a także ściągnięcie nadwyżki świń po normalnych cenach we wszystkich strefach ASF w kraju. 

Źródło: AGRO-Unia

Robert Gorczyński
Robert Gorczyńskihttps://agroprofil.pl/
Działa na styku: instytucje, organizacje, problemy rolników. Zafascynowany etosem pracy rolnika, tradycjami i kulturą polskiej wsi.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x