czwartek, 25 lipca, 2024
spot_img

A jaka pogoda będzie w weekend? [POGODA]

spot_img

Pogoda w weekend rozpocznie się od nocnych opadów mżawki, które wystąpią na Warmii i Mazurach, północy Podlasia i Mazowsza oraz na Żuławach. Miejscami mżawka pojawi się również na Kaszubach i krańcach zachodnich. Na pozostałym obszarze sucho, jednak chmur brakować nie będzie. Temperatura obniży się nad ranem do 2-4 stopni. Nieco chłodniej na południu, około 0 st C.

 

Sobota z przejaśnieniami

W centrum kraju przejaśnienia możliwe będą do południa, z upływem godzin przybywać będzie chmur, z których na środkowej północy popada mżawka. Na zachodzie i północy od rana do wieczora pochmurno z opadami mżawki. Jakieś niewielkie przejaśnienia w okolicy zachodu słońca pojawią się na zachód od Odry. Na południu i wschodzie do popołudnia sucho. Dopiero popołudniu miejscami pojawi się przelotny opad mżawki.

Sobotnie popołudnie najchłodniejsze będzie na Kaszubach, Żuławach i Kujawach, gdzie odnotujemy tylko 5 stopni. Na pozostałym obszarze około 6-8 stopni. Nieco cieple do 9-11 stopni od południowego Mazowsza po Lubelszczyznę, Podkarpacie i Małopolskę.

 

Jaka pogoda w niedzielę?

Noc z soboty na niedzielę powyżej zera. Tylko na zachodzie i południu miejscami około 0 st, a przy ziemi lekki przymrozek.

Niedziela przeważnie pochmurna zapisze się na Podlasiu, Warmii i Mazurach oraz Lubelszczyźnie. Na Pomorzu, gdzie dodatkowo do południa możliwe będą przelotne opady mżawki. Na pozostałym obszarze chmury na zmianę ze słońcem, którego najwięcej będzie od Małopolski po Dolny Śląsk i Ziemię Lubuską. Temperatura w najcieplejszym momencie dnia podniesie się do 6-7 stopni na wschodzie, 7-9 stopni na południu i w centrum , do około 10-12 stopni na południowym zachodzie i zachodzie kraju.

W połowie przyszłego tygodnia zrobi się tak ciepło, taka ładna pogoda jak zazwyczaj przed połową kwietnia. Niestety opadów coraz mniej, miejscami wcale.

 

Łukasz Sieligowski

Ciągnik rolniczy z przyczepą służył jako ,,taxówka”

Redakcja
Redakcja
Przygotowujemy dla Was zawsze najświeższe wiadomości z branży rolniczej. Newsy, wydarzenia, relacje, opinie. Widziałeś coś ważnego? Chcesz się z nami czymś podzielić? Napisz na adres redakcja@agroprofil.pl

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników