środa, 29 maja, 2024
spot_imgspot_img

9 milionów złotych tylko do 30 września

spot_img

30 września br. upływa termin naboru wniosków o wsparcie dla kół gospodyń wiejskich. Z przydzielonych na ten cel 40 milionów zł do rozdysponowania pozostało jedynie około 9 milionów zł. Do tej pory o dofinansowanie do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wystąpiło 8 860 kół składając wnioski na łączną kwotę w wysokości blisko 31 mln zł. 

Jak ubiegać się o środki?

Przypomnijmy: pierwszym warunkiem by sięgnąć po tę dotację jest rejestracja KGW w Krajowym Rejestrze Kół Gospodyń Wiejskich prowadzonym przez ARiMR. Obecnie figuruje w nim blisko dziewięć i pół tysiąca organizacji tego rodzaju. Najwięcej w województwach wielkopolskim – 1414 kół, lubelskim – 1216 i mazowieckim – 1209.

Natomiast wysokość pomocy uzależniona jest od liczby członków koła. I wynosi: 3 tys. zł – dla koła liczącego nie więcej niż 30 członków, 4 tys. zł – jeśli koło liczy od 31 do 75 członków i 5 tys. zł – w przypadku, gdy koło tworzy ponad 75 osób.

Źródło: ARiMR
Foto: Pixabay

Robert Gorczyński
Robert Gorczyńskihttps://agroprofil.pl/
Działa na styku: instytucje, organizacje, problemy rolników. Zafascynowany etosem pracy rolnika, tradycjami i kulturą polskiej wsi.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x