niedziela, 26 maja, 2024
spot_imgspot_img

Przed nami godziny z bardzo intensywnymi opadami deszczu [POGODA]

spot_img

W ciągu dnia strefa kilkugodzinnych opadów deszczu przemieszczać się będzie przez zachodnią, południowo zachodnią Polskę i szczególnie w Sudetach przejdą prawdziwe ulewy. Przelotnie w ciągu dnia popada także miejscami na południu, północy i w centrum. Inna strefa ulew i burz z nawalnymi opadami deszczu zaznaczy się od Roztocza, wschodniego Podkarpacia po zachód Lubelszczyzny, południe i centrum Mazowsza i im wyżej opady będą wędrować tym będą słabsze- a zawędrują aż po Warmię i Pomorze Gdańskie. Tutaj w ciągu godziny będzie potrafiło spaść 25 mm deszczu.

Wieczorem i w nocy lać ma na południu i w centrum kraju, zaś nad ranem także na Kujawach, wschodzie Wielkopolski.

Niedziela szczególnie mokra zapowiada się na zachodzie i północnym zachodzie kraju, a także na południu. Na wschodzie, północy, po południu także w centrum padać nie będzie a z za chmur wyjrzy słońce.

O ile sobota będzie jeszcze względnie ciepła o tyle w niedzielę będzie już bardzo zimno. Pod deszczowymi chmurami od Kłodzka po Kalisz, Sieradz możemy mieć w ciągu dnia zaledwie 9/10 stopni powyżej zera. Dodatkowo w wielu regionach kraju pojawi się silniejszy wiatr z różnych kierunków- ponieważ nad Polską będzie niż i kierunek wiatru w ciągu weekendu zmieni się wielokrotnie.

W nowy tydzień wejdziemy z dużym zachmurzeniem ale już nielicznymi opadami deszczu.

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze. Agro Wydawnictwo powstało w styczniu 2016 roku i od tego czasu regularnie przekazuje polskim rolnikom wiedzę ułatwiającą prowadzenie nowoczesnego gospodarstwa. Każdego roku Magazyn Agro Profil uczestniczy w wielu wydarzeniach branżowych - między innymi Agro Show, Agro Tech Kielce, Polagra Premiery, Agro-Park, Targi Książki i wielu innych. Wydawnictwo współpracuje z wieloma pracownikami naukowymi takich placówek jak np. Instytut Ochrony Roślin, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu czy też Politechniki Bydgoskiej.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x