5 lipca o poranku od 5 stopni w Białymstoku do 14 w Szczecinie

Danko Iluminacja
spot_imgspot_img
Danko Iluminacja
spot_imgspot_img
AtriGran Osadkowski
Pogoda dla 5 lipca

Przed nami zimna noc. Niskie temperatury to efekt suszy

Najbliższa noc pomimo ciepłych dni będzie bardzo zimna. O świcie w Białymstoku zaledwie 5-6 stopni a przy gruncie około 2 stopni. 6-7 stopni pokażą termometry w Terespolu, Radzyniu, Łukowie czy Suwałkach. 8-10 stopni będzie na południu, Kaszubach, zachodzie i w centrum kraju do 12-14 stopni na północnym zachodzie i na wybrzeżu. Tak zimne noce jakie są ostatnio to efekt suszy, niskiego poziomu wód na rzekach, sadzawkach, stawach, jeziorach. Wilgotne podłoże dłużej trzyma ciepło a suche jak i na pustyni oddaje ciepło błyskawicznie.

Przyjemne ciepła sobota. Wiatr zmieni kierunek na południowy

Sobota 5 lipca od rana do wieczora sucha i słoneczna chociaż na północy kraju chmur będzie zauważalnie więcej. Wiatr w ciągu dnia na południu kraju powieje słabo. Nad resztą kraju umiarkowanie w porywach do 35 km/h- najmocniej w centrum kraju oraz na Podlasiu. Powieje z kierunków południowych. W ciągu dnia będzie przyjemnie ciepło a na zachodzie gorąco. 20 stopni pokażą termometry na Helu a najcieplej w Legnicy, gdzie temperatura wzrośnie do 29 stopni.

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
Łukasz Sieligowski
Łukasz Sieligowski

Specjalizuje się w prognozowaniu pogody oraz analizie zjawisk meteorologicznych i klimatycznych, ze szczególnym uwzględnieniem ich wpływu na rolnictwo. Na łamach Agro Profil przygotowuje krótko- i długoterminowe prognozy pogody, a także materiały dotyczące suszy, zmian klimatu, opadów, temperatur i ekstremalnych zjawisk pogodowych istotnych dla produkcji rolniczej.

Doświadczenie zdobywał m.in. w Telewizji Polskiej, gdzie zajmował się popularyzowaniem wiedzy z zakresu meteorologii, hydrologii i astronomii. Jego zadaniem było przekładanie często złożonych zjawisk i danych na przystępny język – zarówno przed kamerą, jak i w publikacjach internetowych.

W swoich materiałach łączy obserwację bieżącej sytuacji pogodowej z analizą jej konsekwencji dla upraw, środowiska naturalnego i polskiego rolnictwa.

Napisz komentarz

0 0 głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najwięcej głosów

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img
spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników