środa, 24 lipca, 2024
spot_img

5 lat innowacji firmy Corteva

spot_img

Corteva obchodzi pięciolecie swojej działalności, które rozpoczęło się jako spółka publiczna. Od tego czasu firma konsekwentnie dążyła do dostarczania innowacyjnych rozwiązań, wspierając rolników w produkcji żywności w sposób bezpieczny i zrównoważony.

Przez ostatnie pięć lat Corteva wprowadziła na rynek wiele przełomowych produktów, które pomogły rolnikom zwiększyć plony i produkować więcej żywności. Przykłady to m.in. Enlist E3®, system soi zapewniający lepszą ochronę przed szkodnikami, opatentowane hybrydy rzepaku ozimego wspierające produkcję biopaliw, czy selektywny nematocyd Reklemel™ active. Firma inwestuje także w biostymulanty, takie jak Utrisha™ N, który wspiera efektywne wykorzystanie azotu.

Z tej okazji niezależnej działalności Cortevy, pracownicy i zarząd świętowali na giełdzie w Nowym Jorku. Chuck Magro, dyrektor generalny Corteva, podkreślił znaczenie innowacji w sprostaniu wyzwaniom, przed którymi stają rolnicy.

Firma regularnie inwestuje w badania i rozwój, zatrudniając ponad 22 500 pracowników na całym świecie i działając w ponad 100 ośrodkach badawczych. Firma obsługuje około 10 milionów rolników i klientów w 125 krajach. Dzięki temu Corteva odniosła sukcesy finansowe i osiągnęła wiele innych celów, m.in. wprowadzając na rynek ponad 2000 nowych produktów i zwiększając roczny zysk operacyjny o ponad 1,3 miliarda dolarów.

Źródło: informacja prasowa

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze. Agro Wydawnictwo powstało w styczniu 2016 roku i od tego czasu regularnie przekazuje polskim rolnikom wiedzę ułatwiającą prowadzenie nowoczesnego gospodarstwa. Każdego roku Magazyn Agro Profil uczestniczy w wielu wydarzeniach branżowych - między innymi Agro Show, Agro Tech Kielce, Polagra Premiery, Agro-Park, Targi Książki i wielu innych. Wydawnictwo współpracuje z wieloma pracownikami naukowymi takich placówek jak np. Instytut Ochrony Roślin, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu czy też Politechniki Bydgoskiej.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x