niedziela, 26 maja, 2024
spot_imgspot_img

27-latek przez pół roku podpalał stogi słomy!

spot_img

Ostrowscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który od lutego tego roku podpalał stogi słomy na terenie gmin Ostrów Wielkopolski i Raszków. Sprawca spowodował starty sięgające blisko miliona złotych!

Od lutego w podostrowskich miejscowościach dochodziło do pożarów stogów słomy balotów słomy, które były składowane przez rolników na polach lub w budynkach gospodarczych. Straty spowodowane przez pożary zostały wstępnie oszacowane na blisko milion złotych.

Nad sprawą podpaleń pracowali policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego. Udało im się ustalić tożsamość osoby podejrzewanej o pożary.

– Okazał się nim 27-letni mężczyzna z powiatu ostrowskiego. Podczas poszukiwań sprawcy, kryminalni ustalili miejsce przebywania mężczyzny. 5 czerwca policjanci ostrowskiej grupy realizacyjnej zatrzymali 27-latka – poinformowała sierż. sztab. Małgorzata Michaś z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim.

Podpalacz wyjaśniał policjantom, że podkładał ogień po to, by jego jednostka OSP, do której należy, była wzywana do akcji.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przez policjantów, prokurator rejonowy w Ostrowie Wielkopolskim przedstawił mężczyźnie zarzuty zniszczenia mienia poprzez podpalenie i wystąpił do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie podejrzanego.

– Posiedzenie sądu odbyło się 8 czerwca. Zapadła decyzja, że najbliższe 3 miesiące mężczyzna spędzi w areszcie. Przestępstwo zniszczenia mienia jest zagrożone karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat – dodaje policjantka.

Źródło: kalisz.naszemiasto.pl

Pożar obory w Sadowie. Spłonęły zwierzęta

Spłonęło 200 balotów słomy. Druhowie OSP organizują pomoc

Redakcja
Redakcja
Przygotowujemy dla Was zawsze najświeższe wiadomości z branży rolniczej. Newsy, wydarzenia, relacje, opinie. Widziałeś coś ważnego? Chcesz się z nami czymś podzielić? Napisz na adres redakcja@agroprofil.pl

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników