środa, 3 marca, 2021

Kolejny stóg słomy spłonął w powiecie śremskim

-REKLAMA-
-REKLAMA-

W niedzielę, 26 stycznia br., o godz. 23:10, dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Śremie, w odpowiedzi na zgłoszenie o pożarze zadysponował strażaków do miejscowości Gaj.
Po przybyciu na miejsce stwierdzono, że ogniem objęty jest obszerny stóg słomy. Pożarnikom udało się uratować około 10 sztuk bel słomy.
Działania strażaków polegały na kontrolowanym spalaniu balotów oraz przegarnianiu i przelaniu pogorzeliska. Na miejscu działały również zastępy: Jednostki Ratowniczo Gaśniczej Śrem, Ochotniczej Staży Pożarnej Niesłabin oraz OSP Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego Żabno.
Strażacy ze Śremu do remizy powrócili około godziny 4:00.
Obecny pożar słomy kojarzony jest z wcześniejszymi tego rodzaju zdarzeniami w Gaju i okolicach. Nie wyklucza się serii podpaleń.

 
Tekst przygotował: Robert Gorczyński
Źródło/fot.: portal internetowy OSP PL

Kolejny pożar stogu

-REKLAMA-
Joanna Trzymkowska
Joanna Trzymkowska
Z rolnictwem związania jestem od najmłodszych lat. Swoje pierwsze doświadczenia zdobywałam w rodzinnym gospodarstwie. Skończyłam studia rolnicze i dalej rozwijam rolnicze pasje.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Nowy CLAAS ARION 400

Wraz z wprowadzeniem normy emisji spalin Stage V ciągniki ARION 400 firmy CLAAS zyskują nową stylistykę, nowy flagowy model, a od modelu ARION 440 także większą moc...

CLAAS CEMOS z nowymi możliwościami od wiosny 2021

Po wprowadzeniu CEMOS dla ciągników w serii ciągników CLAAS ARION i AXION w roku 2020 system jest teraz dostępny także w dużych ciągnikach półgąsienicowych serii AXION 900...

Ostatnie chwile z ciepłym powietrzem [POGODA]

Już w nocy na zachodzie, wschodzie, północy i w centrum niebo szczelnie zakryją chmury z niewielkimi opadami mżawki. Temperatura spadnie tutaj nad ranem do...

Śledź nas

21,246FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,370SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły