poniedziałek, 4 marca, 2024
spot_img

2 mld więcej na program „Energia dla wsi”

spot_img

Nowy zarząd Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej podjął decyzję o zwiększeniu z 1 mld zł do 3 mld zł pieniędzy na inwestycje w odnawialne źródła energii na terenach wiejskich w ramach programu priorytetowego „Energia dla wsi”.

Program „Energia dla wsi” cieszy się dużym zainteresowaniem

Jak czytamy w oficjalnym komunikacie funduszu, ze względu na duże zainteresowanie inwestycjami w zieloną energię na terenach wiejskich nowy zarząd Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zaproponował zwiększenie środków z 1 mld zł do 3 mld zł w programie priorytetowym „Energia dla wsi”. 

„Energia dla wsi” – na co udzielane jest wsparcie?

W ramach programu udzielane jest wsparcie finansowe dla instalacji fotowoltaicznych, turbin wiatrowych, biogazowni, elektrowni wodnych oraz magazynów energii.

Rolnicy lub spółdzielnie energetyczne działające na terenach wiejskich mogą otrzymać dotacje do 65 proc. kosztów kwalifikowanych w wysokości do 20 mln zł oraz pożyczki do 100% kosztów kwalifikowanych w wysokości do 25 mln zł.

Decyzją członków nowego zarządu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej proponowane zmiany trafią do konsultacji ministra klimatu i środowiska. Zarząd podjął także decyzję o wystąpieniu do Europejskiego Banku Inwestycyjnego na wypłatę środków z Funduszu Modernizacyjnego dla programu „Energia dla wsi”.

źródło: gov.pl

spot_img

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x