czwartek, 22 lutego, 2024

Jaki towar w ostatnich dniach wjeżdżał do Polski? Firma przeładunkowa stawia opór przed interwencją poselską!

spot_img

W Dorohusku, na wschodniej granicy Polski, narasta napięcie związane z protestami rolników, którzy w poniedziałek postanowili symbolicznie wysypać zboże z ukraińskich ciężarówek. Dziś na przejściu granicznym w Dorohusku zjawił się Michał Kołodziejczak.

Kryzys na granicy: Pracownicy nie chcą przedstawić dokumentów z dwóch ostatnich pociągów

„Przeprowadzam kontrolę poselską. Chcę sprawdzić, jaki towar w ostatnich dniach wjeżdżał do Polski. Niestety napotkałem na opór. Pracownicy nie chcą przedstawić mi dokumentów z dwóch ostatnich pociągów, które przyjechały z Ukrainy do Polski” – przekazał wiceminister rolnictwa na platformie X.

Alarmujące materiały z obszarów przy granicy z Ukrainą pokazują, że problem z napływem zboża nadal występuje. Zdjęcia otrzymane z jednego z przejść granicznych ukazują wagony pełne rzepaku i zgniłej kukurydzy, zatrzymane na bocznicach kolejowych. 

Grupa rolników zdecydowała się odwiedzić siedzibę firmy przeładunkowej PKPCARGO Connect, aby rzetelnie uściślić kwestie związane z ostatnim przeładunkiem. W trakcie spotkania pracownik firmy stanął twarzą w twarz z rolnikami, którzy dociekali, jaki towar był przeładowywany wczoraj. Jego zdaniem, przeładunek dotyczył śruty rzepakowej. Choć jak widać po nagraniu, sam gubi się w odpowiedziach.

spot_img

Napisz komentarz

5 2 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x