niedziela, 23 czerwca, 2024
spot_img

15 latek prowadził ciągnik rolniczy z przyczepą asenizacyjną po drodze publicznej

spot_img

Młodociany mieszkaniec powiatu górowskiego wykazał się brakiem jakiejkolwiek odpowiedzialności kierując ciągnik wraz z przyczepą asenizacyjną po drodze publicznej nie posiadając uprawnień do prowadzenia pojazdów.

Odpowiedzialność za czyn spadła na rodzica

Choć górowska policja wielokrotnie zwracała się z prośbą do mieszkańców o zachowanie odpowiedzialności za swoje dzieci niestety bez skutku. 28 października bieżącego roku, Policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli drogowej 15- latka, który kierował ciągnikiem rolniczym z przyczepą asenizacyjną po drodze publicznej. Nie posiadał on uprawnień do kierowania pojazdami. Odpowiedzialność za udostępnienie pojazdu osobie nieposiadającej uprawnień do kierowania pojazdami poniósł rodzic. Jak poinformowała Komenda Powiatowa Policji w Górze na tym nie zakończy się powyższa interwencja. Notatka z kontroli drogowej trafi do Sądu Rejonowego w Głogowie.

W związku z powyższym policja apeluje do wszystkich rodziców o rozsądek, dbanie o swoje dzieci, o ich życie i zdrowie a także uczula na pozwalanie na rzeczy, które w sposób realny stwarzają zagrożenie także dla innych osób. 

Źródło: KPP Góra
Zdj:pixabay.com

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
mirek
mirek
2 lat temu

ale był trzezwwy!!!!

Norbert
Norbert
2 lat temu

Czy jest to przestępstwo że dziecko pomaga w gospodarstwie napewno lepiej kierował niż niejeden dorosły

Wojtek
Wojtek
2 lat temu

A pani Maria ma uprawnienia do pisania ? Bo nie wygląda;)
Ps. Kiedy miałem naście lat po skończeniu 16 roku życia miałem już prawo jazdy A oraz T, a po drogach jeździło się od 13 roku życia i nikt nie kręcił afery aż w sądzie!

Grand
Grand
2 lat temu

….Co Wy pismaki z miasta przeżywacie z tym że 15-latek prowadził ciągnik..?? Na wsi było to i jest normalną sprawą że pomaga się rodzicą na roli, a ciągnikami jeżdżą 11-12 latkowie obsługując wszystkie maszyny zaczepiane do traktora do uprawy ziemi…
Żenada…. Jak to w mieście myślą że szynki rosną na drzewach🙂😄😁😅

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

4
0
Would love your thoughts, please comment.x