piątek, 1 grudnia, 2023
spot_img

W poniedziałek spadną maksymalnie 4 litry deszczu [POGODA]

Przed nami tydzień w którym termiczna jesień zadomowi się na zachodzie, południu, wybrzeżu i w centrum kraju oraz na kilka dni termiczne przedzimie na wschodzie, północnym wschodzie i na Kaszubach.

W poniedziałek znajdziemy się pod wpływem niżu. Przeważnie będzie pochmurno- więcej przejaśnień od Wrocławia po Opole. Tym razem deszcz zarówno w nocy jak i w dzień może popadać w całym kraju- również na wschodzie i południu. Jeszcze ciepło choć wietrznie- nad ranem od 4 do 8 stopni. W dzień od 7 do 10 stopni.

Zmiana w pogodzie rozpocznie się w poniedziałek wieczorem na Podlasiu, Warmii- wiatr osłabnie a niebo się rozpogodzi. Do rana pogodnie będzie również na Kaszubach, większości Kujaw, Mazowsza i na Podlasiu- tu nad ranem we wtorek zobaczymy nawet -6/-3 stopnie Celsjusza. Lokalnie pojawią się marznące mgły z szadzią. Reszta kraju pod chmurami i ciepła z temperatura na poziomie 4-6 stopni.

We wtorek w dzień w rejonie Suwałk ledwie 1-3 stopnie na plusie. Im bardziej na południe tym cieplej- od Kaszub po Warmię, północ Mazowsza, Białystok- 3-5 stopni na plusie. W centrum i na wschodzie już 6-7 stopni, zaś na południu nadal ciepło z temperaturą na poziomie 8-9 stopni Celsjusza.

W środę od zachodu ma przybywacć chmur i wzrośnie temperatura- ale zanim to nastąpi poranek mroźny na wschodzie i południu- w rejonie Krakowa nawet -4 stopnie Celsjusza. W kolejnych dniach na południu i wschodzie sucho. Na północy szansa na opad pojawi się w czwartek. Na pozostałym obszarze szanse na opady rysują się po poniedziałku i wtorku dopiero w sobotę.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Aneta
Aneta
2 lat temu

Ok

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

1
0
Would love your thoughts, please comment.x