sobota, 27 lutego, 2021

Łatwiejsza kalibracja rozsiewaczy Amazone

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Pracownicy firmy Amazone od wielu lat starają się wspomagać rolników korzystających z ich maszyn w zakresie odpowiedniej kalibracji. Najnowszym narzędziem jest aplikacja mySpreader.

Po zainstalowaniu jej na smartfonie, zyskujemy dostęp do obszernej bazy danych, umożliwiającej szybką i dokładną kalibrację rozsiewacza. W  tworzeniu bazy uczestniczą rolnicy i producenci nawozów z całego Świata. Przysyłają oni próbki nawozów, które są badane w specjalnej hali, znajdującej się w fabryce Amazone. Na podstawie prowadzonych tam badań, producent jest w stanie podpowiedzieć najbardziej optymalne regulacje rozsiewaczy, w zależności od rodzaju nawozu, maszyny a także szerokości roboczej i prędkości jazdy.

Użytkownik może wyszukiwać nawozy, np. przez podanie nazwy nawozu, składu nawozu, wielkości granul lub gęstości objętościowej nawozu. Dodatkowym elementem aplikacji mySpreader jest cyfrowe mobilne stanowisko pomiarowe EasyCheck. Podczas tego pomiaru maty są umieszczane na polu w określonych odstępach , dokonuje się rozsiewu nawozu, a następnie są fotografowane. Następnie EasyCheck określa stopień pokrycia mat.

Na podstawie tych wartości aplikacja proponuje użytkownikowi ewentualne zmiany w ustawieniu rozsiewacza nawozu Amazone dla polepszenia rozdziału poprzecznego nawozu i w ten sposób zoptymalizować prowadzenie uprawy. Aplikację mySpreader uzupełnia aplikacja EasyMix, która określa zalecenia dotyczące ustawień dla mieszanek nawozów. Często różne nawozy są mieszane ze sobą, aby zaoszczędzić na przejazdach i zredukować koszty eksploatacji urządzeń.

-REKLAMA-
Adam Płachta
Adam Płachta
Absolwent Technikum Mechanizacji Rolnictwa w Wolborzu oraz Wydziału Inżynierii Produkcji SGGW. Techniką rolniczą interesuje się od najmłodszych lat na rodzinnym gospodarstwie.

Napisz komentarz

Dodaj odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Podobne artykuły

Pochmurno i rześko [POGODA]

W nocy z soboty na niedzielę w całym kraju chmur ma przybywać, do wystąpienia o poranku całkowitego zachmurzenia na północy i w centrum kraju....

33 nowe odmiany zbóż w Krajowym Rejestrze

W Krajowym rejestrze przybywa odmian. W dniu 24 lutego 2021 roku odbyło się posiedzenie Komisji ds. rejestracji odmian roślin zbożowych. Ze względu na pandemię, posiedzenie odbyło...

Hodowcy norek pod drzwiami Ministra!

Niezaszczepieni lekarze pobierający próbki na obecność koronawirusa, brak jakichkolwiek rozmów z Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi Grzegorzem Pudą i widmo masowej likwidacji polskich hodowli...

Śledź nas

21,200FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,290SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły