piątek, 16 kwietnia, 2021

Bomet prezentuje nowości w maszynach

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Firma Bomet wprowadziła do swojej oferty nową przystawkę do obsypnika Noctu, która umożliwia formowanie redlin zarówno przed, jak i po wschodach ziemniaków. Odkręcana płyta wyrównująca grzbiety redlin pozwala na pracę obsypnikiem w już rosnących ziemniakach.

Obsypnik Noctu przeznaczony jest do formowania i zagęszczania 2 lub 4 redlin na plantacjach ziemniaków i innych warzyw uprawianych w redlinach. Dzięki wprowadzonym zmianom narzędzie można wykorzystywać  w szerszym zakresie.

Nowa przystawka, nowe możliwości

Do tej pory maszyna była dostępna z przystawką „pełną” dostosowaną do pracy na plantacjach o szerokości uprawianych międzyrzędzi w przedziale od 62,5 cm do 75 cm. Obsypywanie mogło się odbywać tylko do wschodów ziemniaków, ponieważ później płytowe elementy wygładzające grzbiet redliny mogły powodować uszkodzenia roślin.

Uzupełnieniem oferty firmy Bomet jest przystawka „po wschodach” o szerokości uprawianych międzyrzędzi 75 cm.  Obsypywanie z nową przystawką może odbywać się zarówno do, jak i po wschodach ziemniaków. Umożliwia to dokręcana blacha wygładzająca grzbiet redliny.

Obsypnik z zamontowanymi płytami wyrównującymi grzbiety redlin można stosować tylko przed wschodami ziemniaków.

Podwójna rama nośna

Na pierwszej belce ramy nośnej maszyny zamontowane są słupice z zębami sprężynowymi spulchniającymi glebę pomiędzy rzędami. Na drugiej belce znajdują się zęby podorywkowe z redlicami i korpusami obsypującymi. Z tyłu na ramionach przyłączeniowych zamontowana jest przystawka profilująca ostateczny kształt redlin i ograniczająca zagłębienie zębów.

Po zdemontowaniu płyt narzędzie można stosować również w rosnących ziemniakach.

Obsypnik Noctu z elementami rozmieszczonymi w trzech sekcjach formuje 2 rzędy, waży 420 kg i jest przystosowany do pracy z ciągnikami o mocy nie mniejszej niż 48 KM. Maszyna z elementami rozmieszczonymi w pięciu sekcjach formuje 4 rzędy, ma 790 kg i wymaga ciągnika o mocy co najmniej  78 KM.

-REKLAMA-
Adam Płachta
Adam Płachta
Absolwent Technikum Mechanizacji Rolnictwa w Wolborzu oraz Wydziału Inżynierii Produkcji SGGW. Techniką rolniczą interesuje się od najmłodszych lat na rodzinnym gospodarstwie.

Napisz komentarz

Dodaj odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Podobne artykuły

Wsparcie na klęski i ASF. Nawet do 300 tysięcy złotych

Do 31 grudnia br. potrwa nabór wniosków o przyznanie pomocy w ramach Poddziałania „Wsparcie inwestycji w odtwarzanie gruntów rolnych i przywracanie potencjału produkcji rolnej...

Na wschodzie i północy sporo słońca [POGODA]

W sobotę zagrzmi miejscami od Poznania po Mławę, Pułtusk, Siedlce, Olsztyn. W nocy pochmurno na zachodzie, południu i w centrum- tu deszczowo, z tym,...

Produkcja i eksport na minimalnym poziomie. Ukraiński gigant na skraju opłacalności

Znana firma Avangardco od roku zmaga się z dramatyczną sytuacją. Przedsiębiorstwo w przeciągu roku zmniejszyła produkcję jaj aż o połowę. Siłą motoryczną kryzysu jest...

Śledź nas

21,741FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
7,390SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły