środa, 24 kwietnia, 2024
spot_imgspot_img

Michelin i Camso łączą siły już od 3 lat

spot_img

Grupa Michelin stała się światowym liderem w dziedzinie opon do pojazdów terenowych, użytkowych budowlanych i rolniczych. Grupę Michelin tworzą marki: Camso, Solideal, Kleber, BFGoodrich, Taurus i Rodaco. Z początkiem nowego roku pracownicy spółek Michelin i Camso staną się jednym zespołem. Wspólna stanie się także oferta handlowa.

Połączenie firm daje wiele korzyści. Po pierwsze w ofercie firmy Michelin znajdą się nowe rodziny opon przeznaczone dla rolnictwa, przemysłu budowlanego, pojazdów wojskowych oraz transportu wewnątrz-zakładowego. Oprócz typowych opon pneumatycznych(wypełnionych sprężonym powietrzem) w połączonej ofercie znajdziemy pełne opony gumowe oraz gąsienice.  Po drugie wraz z połączeniem ofert, jedną drużyną staną się także dwa zespoły doświadczonych specjalistów. Uzupełnieniem oferty handlowej w zakresie ogumienia są usługi związane z utrzymaniem flot przemysłowych. Integracja dwóch dużych firm nie jest łatwym zadaniem. Aby utrzymać ciągłość sprzedaży swoich produktów, integracja procesów dostaw i obsługi posprzedażowej będzie prowadzona stopniowo przez najbliższe lata.

Dzięki połączeniu grupa Michelin staje się liderem w branży opon do pojazdów użytkowych i roboczych.

Razem od 3 lat

Firma Michelin przejęła Camso w 2018 roku. Na mocy zawartego porozumienia działalność obu firm została połączona. Siedziba połączonego zarządu znajduje się w kanadyjskiej prowincji Quebec. Camso jest wiodącym producentem gąsienic gumowych do sprzętu rolniczego i skuterów śnieżnych, a także opon pełnych i diagonalnych do maszyn używanych do transportu wewnętrznego.  Jest także jednym z trzech największych producentów na rynku gąsienic i opon do maszyn budowlanych. Spółka Camso z siedzibą w Magog (Quebec, Kanada) działa na rynku od 1982 roku i aktualnie zatrudnia 7700 pracowników oraz posiada 17 zakładów produkcyjnych, 3 ośrodki badawczo-rozwojowe oraz prowadzi działalność handlową w 100 krajach.

Jakie korzyści daje współpraca?

Po połączeniu z Camso Grupa Michelin będzie światowym graczem numer 1 na rynku ogumienia użytkowego. Spółka  posiada 26 zakładów zatrudniających łącznie ok. 12 tys. osób. Sprzedaż połączonych spółek dwukrotnie przekroczy sprzedaż firmy Camso.

Na jakie jeszcze korzyści liczy zarząd spółki?

•          Marketing i sprzedaż:

– Pojawianie się na rynku rolniczym gracza zapewniającego szeroką gamę wysokiej jakości opon pełnych i gąsienic.

– Rozszerzenie oferty o opony pełne i gąsienice na rynku budowlanym dzięki wkładowi ze strony Camso.

– Wykorzystanie renomowanych marek Camso i Solideal do zbudowania pozycji lidera na rynku opon pełnych w sektorze maszyn do transportu wewnętrznego.

•          Technologia:

-Współpraca jednostek badawczych Camso i Michelin zwiększy innowacyjność Grupy  Michelin w produkcji gąsienic i opon niepneumatycznych, a także pozwoli wzmocnić pozycję spółki jako światowego lidera technologicznego wspierającego zrównoważoną mobilność. Obszar ten obejmuje takie zagadnienia jak prace nad wydłużeniem okresu wykorzystywania opon i tym samym redukcji własnego śladu ekologicznego. Z kolei przełomowe technologie Michelin w zakresie ograniczenia zagęszczenia gleby przy zachowaniu doskonałej trakcji przyczynią się do rozwoju produktów Camso.

•          Produkcja:

–  Silna obecność produkcyjna firmy Camso na rynkach rozwijających się, w szczególności na Sri Lance i w Wietnamie.

Michelin wykorzysta doświadczenie Camso na rynku ogumienia terenowego natomiast Camso zyska dostęp do rozległej fachowej wiedzy specjalistów Michelin  z rynku opon specjalistycznych.

Transakcja potwierdza zaangażowanie Grupy Michelin w rozszerzanie działalności w zakresie opon i usług przy utrzymaniu sprawnej dystrybucji obecnie oferowanych produktów.

Adam Płachta
Adam Płachta
Absolwent Technikum Mechanizacji Rolnictwa w Wolborzu oraz Wydziału Inżynierii Produkcji SGGW. Techniką rolniczą interesuje się od najmłodszych lat na rodzinnym gospodarstwie.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x