sobota, 8 maja, 2021

W sobotę pojawią się zawieje i zamiecie śnieżne [POGODA]

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Silny wiatr, śnieg, zawieje i zamiecie śnieżne

Suwalszczyzna, Pomorza Zachodnie, zachód, północ i centrum Ziemi Lubuskiej, północ, zachód Wielkopolski- Na Suwalszczyźnie popada słabo do 0,5-1 cm około godziny 10-12:00. Poza tym bez opadów, po południu nawet przejaśnienia, zaś wieczorem bezchmurnie. W południe na termometrach -8, zaś wieczorem już -16. Na pozostałym obszarze popada głównie od godzin południowych do wieczora i będą to opady przelotne w ilości 0-3 cm.

Żuławy, Warmia, Mazury, północne, wschodnie Mazowsze, zachód, południe i centrum Podlasia, północna część Lubelskiego– tutaj spadnie najwięcej śniegu do 5-12 centymetrów. Od Węgrowa po Ostrołękę, Olsztyn, Zalew Wiślany intensywne opady śniegu pojawią się już przed południem. Po południu przestanie padać na Warmii, Mazurach,  Pomorzu Gdańskim – wieczorem niebo bezchmurne. Podczas opadów silniej powieje do 50 km/h powodując zawieje i zamiecie śnieżne.

Kolejna większa strefa z opadami około południa powstanie w Wielkopolsce i po południu zacznie przemieszczać się nad Dolny Śląsk, Opolszczyznę, zachodnią cześć Ziemi Łódzkiej, zachodnie Kujawy, Górny Śląsk, Kielecczyznę, Małopolskę. Na tym obszarze spadnie około 2-5 cm- jednak silny wiatr śnieg będzie przewiewał z miejsca na miejsce. Porywy wiatru mogą sięgnąć nawet 70 km/h. W regionach podgórskich przyrost pokrywy śnieżnej przekroczy 10-15 cm.

Najmniej śniegu w ilości 1-3 cm spadnie w pasie od Rzeszowa po Kraśnik, Radom, Skierniewice, Płock. W ciągu dnia również pojawi się bardzo silny wiatr do ponad 60 km/h. O ile w centrum padać ma po południu to na Podkarpaciu dopiero po zmroku.

W nocy niebo wypogodzi się na wschodzie, północy i w centrum i miejscami na południu. W tych regionach już o północy notować mamy mróz na poziomie od -19 do -13 stopni. O poranku będzie o kilka stopni mniej.

-REKLAMA-

Napisz komentarz

Dodaj odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Podobne artykuły

Niedzielny poranek bezwietrzny na wschód od Wisły [POGODA]

W nocy za sprawą pogodnego nieba na wschodzie kraju będzie zimno. Na Podlasiu temperatura spadnie do -1/0 stopni. Na wschodzie około 0/+1 stopnia, przy...

Firma CLAAS ułatwia zarządzanie danymi

Do opracowania skutecznej strategii nawożenia, ochrony roślin i siewu potrzebne są między innymi dokładne informacje o plonach z ostatnich lat oraz o różnicach w plonowaniu w zależności od strefy pola....

Czy kapryśna wiosna zagraża uprawom w krajach UE?

Zaledwie kilka dni temu zmagaliśmy się z załamaniem pogody. Europejskie kraje zalała fala chłodu, co miało destrukcyjny wpływ na tereny sadownicze. Przymrozki dotknęły m.in....

Śledź nas

21,925FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
7,660SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły