czwartek, 4 marca, 2021

UltraGran stabilo firmy Phosagro

-REKLAMA-
-REKLAMA-

W nadchodzącym sezonie w ofercie firmy PhosAgro pojawi się nowy produkt – UltraGran stabilo. To pierwszy preparat azotowy w ofercie firmy, w którym zastosowano stabilizator azotu, używając do tego celu inhibitora ureazy o nazwie Limus. Jego producentem jest koncern chemiczny BASF.  Zawiera on dwie formy stabilizujące – NBPT i NPPT. Skuteczność preparatu potwierdzono doświadczalnie w  renomowanych jednostkach naukowych takich jak uniwersytety przyrodnicze i stacje badawcze. Z badań tych wynika, że Limus zalicza się do najskuteczniejszych rozwiązań stabilizujących enzym ureazy, dostępnych obecnie na rynku.

30% zwiększenie efektywności nawożenia  

Mechanizm działania UltraGran stabilo polega na aktywnym blokowaniu enzymu ureazy, który wiąże się z mocznikiem i przekształca go do amoniaku oraz dwutlenku węgla. Jeżeli natomiast w miejscu aktywnym enzymu – ureazy pojawi się inhibitor, to wtedy nie dochodzi do reakcji i amoniak nie jest wytwarzany. Dzięki temu, stosując UltraGran stabilo, można zwiększyć efektywność nawożenia azotem nawet do 30 % w porównaniu do zastosowania mocznika bez stabilizatora. Można też ograniczyć straty azotu wynikające ze stosowania mocznika. Dodajmy, że w glebie inhibitor rozkłada się uwalniając jednocześnie wiele składników mineralnych takich jak: azot, fosfor i siarka.

Wsparcie dla wegetacji roślin

Zastosowanie UltraGran stabilo pozwala na lepsze wykorzystanie azotu przez rośliny w okresie wegetacji. Preparat korzystnie oddziałuje też na środowisko ograniczając emisję szkodliwego amoniaku do atmosfery. 
UltraGran stabilo przez kontrolę procesu hydrolizy ogranicza straty azotu szczególnie w glebach o odczynie zasadowym lub świeżo zwapnowanych, a także w glebach o niskiej zawartości materii organicznej. Stosowanie preparatu przeciwdziała też  stratom azotu w niekorzystnych warunkach środowiskowych, takich jak np. wysoka temperatura, sucha gleba, brak opadów, wiatr, silne nasłonecznienie. UltraGran stabilo redukuje również straty azotu w systemach uproszczonej uprawy oraz tam, gdzie nie można w krótkim czasie po aplikacji wymieszać nawozu z glebą. 

Trwały granulat 

UltraGran stabilo jest wyrównanym, stabilnym i trwałym granulatem, wygodnym w transporcie i magazynowaniu, gwarantującym równomierny wysiew nawozu przy dużym zakresie szerokości rozsiewu. Nowy produkt firmy Phosagro będzie z pewnością konkurencyjny dla istniejących już podobnych rozwiązań na rynku.

Źródło i foto: Phosagro Polska Sp. z o.o.

-REKLAMA-
Avatar
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

Dodaj odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Podobne artykuły

Termiczna zima opanuje cały kraj [POGODA]

W nocy na froncie chłodnym od Wrocławia po Opole, Kraków, Rzeszów pojawią się opady deszczu, które o północy w górach przejdą w opady śniegu....

De Heus wykupił Golpasz

Z początkiem marca br. zaszła duża strukturalna zmiana na rynku produkcji i sprzedaży pasz. Stało się tak za sprawą zakupu całościowego pakietu udziałów firmy Golpasz...

Akcja „Budujemy populację owadów zapylających” powraca

W sezonie 2021 firma Sumi Agro Poland rusza z kampanią  „Budujemypopulację owadów zapylających”. Tym razem w nowej odsłonie. W ramach kampanii firma przygotowała m.in. 1100...

Śledź nas

21,252FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,410SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły