czwartek, 25 lutego, 2021

Trąba powietrzna w Skidniowie zrywała dachy i wyrywała drzewa z korzeniami

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Wystarczyło kilka minut i niebo zrobiło się ciemne, zerwał się mocny wiatr i zaczął padać obfity deszcz. Do tego było słychać grzmoty. Tak dzisiejsze popołudnie relacjonują mieszkańcy Skidniowa w gminie Kotla, gdzie około godz. 18 doszło do potężnej nawałnicy.

W momencie wiatr zaczął się zmagać i zrywał dachy, wszystko wskazywało, że to trąba powietrzna (sygnatury radaru pogodowego również wskazują na to, że to była trąba powietrzna). Mieszkańcy Skidniowa podkreślają, że pierwszy raz w życiu coś takiego widzieli.

 

Zniszczenia są ogromne. Pozrywane i uszkodzone dachy, z ziemią zrównane zostały budynki gospodarcze, przewrócone ogrodzenia, połamane drzewa.

Na miejsce wezwano kilka zastępów strażaków m.in. z Głogowa, ale też i te ochotnicze jednostki. Mieli sporo pracy.

– Ludziom woda lała się do domów. – Przez strugi deszczu widziałem tylko latające dachówki. Wiatr wyrywał drzewa z korzeniami. Jedno z nich spadło na plac zabaw. Nawet płoty drewniane zniszczyło dodaje mężczyzna z centrum wsi.

– To cud, że nam się nic nie stało. Ani zwierzętom, które przebywały w oborze, która została poważnie uszkodzona – załamuje ręce kolejna sąsiadka. 

 

Strażacy zabezpieczają uszkodzone budynki. Obecnie jest już lepiej, na niebie nie widać ciemnych chmur, jednak mieszkańcy po tym co przeżyli, nadal mają wiele obaw.

Źródło: myglogow.pl

-REKLAMA-
Avatar
Redakcja
Przygotowujemy dla Was zawsze najświeższe wiadomości z branży rolniczej. Newsy, wydarzenia, relacje, opinie. Widziałeś coś ważnego? Chcesz się z nami czymś podzielić? Napisz na adres redakcja@agroprofil.pl

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Aktywiści żądają zakazu reklam mięsa!

Kolejne dzieło zostało wymierzone w hodowców zwierząt. Tym razem tyczy się zakazu reklamowania mięsa. Na pomysł wpadł niemiecki Greenpeace a wątek przejęła eurodeputowana Sylwia...

Fosfarm nowość w ofercie nawozowej Grupy Azoty

Oferta Grupy Azoty została wzbogacona o linię produktów Fosfarm, czyli nowoczesnych i przyjaznych dla środowiska nawozów NPK. Stanowią one racjonalne i efektywne źródło składników...

Na którym miejscu uplasowała się Polska w rankingu bezpieczeństwa żywności?

W 2020 już po raz 9. organizacja Economist Intelligence Unit (EIU) opublikowała Globalny Indeks Bezpieczeństwa Żywności (GFSI). Sponsorem publikacji jest Corteva Agriscience. W edycji 2020 GFSI...

Śledź nas

21,182FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,290SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły