środa, 24 kwietnia, 2024
spot_imgspot_img

UNIA Sp. z o.o. przekazała maseczki medyczne dla szpitali zakaźnych

spot_img

Mimo że pandemia COVID-19 zdaje się powoli słabnąć, to społeczna odpowiedzialność niektórych polskich firm w tym aspekcie przybiera na sile. Z końcem maja, największy polski producent maszyn rolniczych, firma UNIA Sp. z o.o., podarował czterem szpitalom zakaźnym w naszym kraju znaczne partie certyfikowanych ochronnych maseczek medycznych. Produkty te, w łącznej liczbie stu czterdziestu tysięcy sztuk, trafiły do szpitali zlokalizowanych w regionach, gdzie ulokowane są fabryki spółki UNIA, czyli w województwach: kujawsko-pomorskim, opolskim, dolnośląskim oraz pomorskim. Partie maseczek, liczące po kilkadziesiąt tysięcy sztuk, zostały przekazane do następujących placówek:

1. Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dr. Władysława Biegańskiego w Grudziądzu;
2. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Janusza Korczaka w Słupsku Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością;
3. Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. Jana Mikulicza-Radeckiego we Wrocławiu;
4. Szpital Wojewódzki w Opolu spółka z o.o.

Maseczki, przekazane szpitalom zostały wyprodukowane na specjalne zamówienie firmy UNIA Sp. z o.o. Warto dodać, że polski producent maszyn rolniczych wziął na siebie całkowity koszt wytworzenia oraz transportu 140 tys. maseczek. W efekcie, wymienione placówki medyczne otrzymały bezpłatnie tak duże ilości produktów medycznych, na które popyt wzrósł w ostatnich miesiącach niebotycznie.

Maseczki przekazane szpitalom są produktami dedykowanymi do zastosowań medycznych, czego potwierdzeniem są stosowne certyfikaty (m.in. certyfikat wystawiony przez laboratorium ICR Polska). Maski zostały wyprodukowane przez uznanego światowego producenta, firmę Biobase Scientific. Należy podkreślić, że akcja przekazania maseczek jest przykładem dbałości polskiego producenta o propagowanie polityki społecznej odpowiedzialności biznesu, która jest jedną z misji firmy UNIA.

 

UNIA to największy polski producent maszyn rolniczych. Wytwarza ich rocznie blisko 25 000, z czego ponad 10 000 trafia na eksport do 60 odbiorców na całym świecie. Aby je zbudować zużywa rocznie 100 000 ton najwyższej jakości stali. UNIA produkuje swoje maszyny i wyroby farmerskie w czterech fabrykach (Grudziądz, Brzeg, Słupsk, Kąty Wrocławskie). Powierzchnia zakładów pod dachem zajmuje łącznie 11,5 ha, gdzie zatrudnionych jest ponad 1 100 osób. Mają one do dyspozycji nowoczesne biura konstrukcyjne, centra obróbcze i lasery pozwalające zachować doskonałą powtarzalność części. Znak firmowy polskiego producenta, czyli jabłko, jest bardzo dobrze rozpoznawany na światowych rynkach.

 

Redakcja
Redakcja
Przygotowujemy dla Was zawsze najświeższe wiadomości z branży rolniczej. Newsy, wydarzenia, relacje, opinie. Widziałeś coś ważnego? Chcesz się z nami czymś podzielić? Napisz na adres redakcja@agroprofil.pl

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników