poniedziałek, 1 marca, 2021

Ryszard Kamiński podsekretarzem stanu

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Wczoraj Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski wręczył Ryszardowi Kamińskiemu, akt powołania na stanowisko Podsekretarza Stanu w MRiRW. Wcześniej nominację tę zatwierdził Prezes Rady Ministrów Rzeczypospolitej Polskiej Mateusz Morawiecki.
Nowy Podsekretarz  będzie się zajmował m. in. tematyką związaną z  rozwojem obszarów wiejskich,  mechanizmami wspólnej polityki rolnej, nauką, a także doradztwem rolniczym.

 

Dotychczasowy dorobek Ryszarda Kamińskiego

Ryszard Kamiński może się poszczycić tytułem doktora nauk humanistycznych – nauki o zarządzaniu na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Jest również absolwentem Akademii Techniczno-Rolniczej im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich  w Bydgoszczy.
Był także m.in.  adiunktem w Zakładzie Socjologii i Kultury Wsi Instytutu Rozwoju Wsi i Rolnictwa Polskiej Akademii Nauk w Warszawie. Jest autorem pięćdziesięciu artykułów publikowanych w czasopismach i książkach naukowych. Tematyka publikacji dotyczy min. aktywności społeczności lokalnych, samoorganizacji i działań oddolnych na wsi. Ryszard Kamiński jest także rolnikiem posiadającym własne gospodarstwo rolne.

W roku 2006 Ryszard Kamiński rozpoczął pracę w Kujawsko-Pomorskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Minikowie. Tam powierzono mu stanowisko zastępcy, a następnie dyrektora tej instytucji.
Nowo mianowany Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi brał też aktywny udział w działalności wielu organizacji społecznych. Był m.in. wiceprezesem Lokalnej Grupy Działania, a także przez kilkanaście lat, aż do chwili obecnej, prezesem zarządu Forum Aktywizacji Obszarów Wiejskich.
Ryszard Kamiński uczestniczył również w pracach kilku zespołów badawczych europejskiego szczebla,  m.in. w grupie roboczej ds. opracowania koncepcji rozwoju regionalnego i rozwoju obszarów wiejskich Europy „Foresight Blueprint”. Ponadto, Ryszard Kamiński jest polskim ekspertem Europejskiej Sieci Obszarów Wiejskich w Brukseli.

Podziękowania dla dotychczasowego wiceministra

Również wczoraj, pracę na stanowisku wiceministra w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi zakończył Ryszard Zarudzki, który odpowiadał min. za realizację Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, działalność Ośrodków Doradztwa Rolniczego. Nadzorował również    Departament Strategii i Analiz. Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski serdecznie podziękował Ryszardowi Zarudzkiemu za wielki wkład w prace Ministerstwa Rolnictwa w minionej kadencji.


Tekst: Robert Gorczyński
Źródło/foto: MRiRW

 

-REKLAMA-
Joanna Trzymkowska
Joanna Trzymkowska
Z rolnictwem związania jestem od najmłodszych lat. Swoje pierwsze doświadczenia zdobywałam w rodzinnym gospodarstwie. Skończyłam studia rolnicze i dalej rozwijam rolnicze pasje.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Nowe funkcje Operations Center

John Deere Operations Center zyskało nowy wygląd, charakter i nawigację, które sprawiają, że sama platforma jest łatwiejsza w obsłudze, a użytkownik ma poczucie większej spójności z najnowszą wersją...

Ile jest wart ciągnik John Deere po 5 latach?

Początek roku w sprzedaży nowych ciągników wygląda optymistycznie. Co skłania rolników do zakupów ciągników John Deere? Nowa maszyna – inwestycja na lata Początek roku w sprzedaży...

Shell wprowadza nowe środki smarne

Shell wprowadza na rynki europejskie portfolio neutralnych emisyjnie środków smarnych Shell ogłosił dziś, że będzie oferować klientom neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla oleje i...

Śledź nas

21,218FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,310SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły