środa, 17 lipca, 2024
spot_img

Deszczowy poniedziałek [POGODA]

spot_img

W poniedziałek nasz kraj znajdzie się na skraju niżu śródziemnomorskiego. Taki niż oznacza ogromne ilości deszczu.

Nie będzie jednak padać w całym kraju jednakowo. Na południu kraju padać zacznie już z niedzieli na poniedziałek. Do południa rozpada się na całym wschodzie, południu i częściowo w centrum (Kielce, Radom, Opoczno, Piotrków Trybunalski, Częstochowa, Warszawa). Do Wigilii na tym obszarze spodziewana suma opadów sięgnie 15-30 milimetrów deszczu. Lokalnie między Ustrzykami Górnymi, Gorlicami, Muszyną a Zakopanem spadnie ponad 30 milimetrów wody- w górach przekroczymy 50 milimetrów ale już nie deszczu a śniegu.

Przed południem słabe opady mżawki i deszczu pojawią się na zachodzie kraju- opady potrwają do wieczora. Tutaj spadnie około 1-5 milimetrów deszczu. Od Warmii po Kujawy, Łódzkie, Dolny Śląsk również popada- tutaj suma opadów nie przekroczy 5 milimetrów- za wyjątkiem wyżej wymienionych miast. Najsuszej od Pomorza Gdańskiego po Wielkopolskę gdzie w wielu regionach sucho ale z dużą ilością chmur będzie od rana do wieczora.

Nad ranem w wielu regionach bezwietrznie i mglisto.

Dopiero po zmroku nasili się wiatr i mgły zaczną ustępować.

Temperatura zarówno o poranku jak i w dzień w całym kraju wyrównana na poziomie +4/+6 stopni. Chłodniej na Podhalu +2 stopnie. Od Gubałówki w górę pojawi się delikatny minus, dzięki czemu krajobrazy się zabielą.

Łukasz Sieligowski

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze. Agro Wydawnictwo powstało w styczniu 2016 roku i od tego czasu regularnie przekazuje polskim rolnikom wiedzę ułatwiającą prowadzenie nowoczesnego gospodarstwa. Każdego roku Magazyn Agro Profil uczestniczy w wielu wydarzeniach branżowych - między innymi Agro Show, Agro Tech Kielce, Polagra Premiery, Agro-Park, Targi Książki i wielu innych. Wydawnictwo współpracuje z wieloma pracownikami naukowymi takich placówek jak np. Instytut Ochrony Roślin, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu czy też Politechniki Bydgoskiej.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników