czwartek, 25 lipca, 2024
spot_img

Ryszard Kamiński podsekretarzem stanu

spot_img

Wczoraj Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski wręczył Ryszardowi Kamińskiemu, akt powołania na stanowisko Podsekretarza Stanu w MRiRW. Wcześniej nominację tę zatwierdził Prezes Rady Ministrów Rzeczypospolitej Polskiej Mateusz Morawiecki.
Nowy Podsekretarz  będzie się zajmował m. in. tematyką związaną z  rozwojem obszarów wiejskich,  mechanizmami wspólnej polityki rolnej, nauką, a także doradztwem rolniczym.

 

Dotychczasowy dorobek Ryszarda Kamińskiego

Ryszard Kamiński może się poszczycić tytułem doktora nauk humanistycznych – nauki o zarządzaniu na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Jest również absolwentem Akademii Techniczno-Rolniczej im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich  w Bydgoszczy.
Był także m.in.  adiunktem w Zakładzie Socjologii i Kultury Wsi Instytutu Rozwoju Wsi i Rolnictwa Polskiej Akademii Nauk w Warszawie. Jest autorem pięćdziesięciu artykułów publikowanych w czasopismach i książkach naukowych. Tematyka publikacji dotyczy min. aktywności społeczności lokalnych, samoorganizacji i działań oddolnych na wsi. Ryszard Kamiński jest także rolnikiem posiadającym własne gospodarstwo rolne.

W roku 2006 Ryszard Kamiński rozpoczął pracę w Kujawsko-Pomorskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Minikowie. Tam powierzono mu stanowisko zastępcy, a następnie dyrektora tej instytucji.
Nowo mianowany Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi brał też aktywny udział w działalności wielu organizacji społecznych. Był m.in. wiceprezesem Lokalnej Grupy Działania, a także przez kilkanaście lat, aż do chwili obecnej, prezesem zarządu Forum Aktywizacji Obszarów Wiejskich.
Ryszard Kamiński uczestniczył również w pracach kilku zespołów badawczych europejskiego szczebla,  m.in. w grupie roboczej ds. opracowania koncepcji rozwoju regionalnego i rozwoju obszarów wiejskich Europy „Foresight Blueprint”. Ponadto, Ryszard Kamiński jest polskim ekspertem Europejskiej Sieci Obszarów Wiejskich w Brukseli.

Podziękowania dla dotychczasowego wiceministra

Również wczoraj, pracę na stanowisku wiceministra w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi zakończył Ryszard Zarudzki, który odpowiadał min. za realizację Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, działalność Ośrodków Doradztwa Rolniczego. Nadzorował również    Departament Strategii i Analiz. Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski serdecznie podziękował Ryszardowi Zarudzkiemu za wielki wkład w prace Ministerstwa Rolnictwa w minionej kadencji.


Tekst: Robert Gorczyński
Źródło/foto: MRiRW

 

Joanna Trzymkowska
Joanna Trzymkowska
Z rolnictwem związania jestem od najmłodszych lat. Swoje pierwsze doświadczenia zdobywałam w rodzinnym gospodarstwie. Skończyłam studia rolnicze i dalej rozwijam rolnicze pasje.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników