niedziela, 24 października, 2021
spot_img

Ryszard Kamiński podsekretarzem stanu

-REKLAMA-spot_img
-REKLAMA-spot_img

Wczoraj Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski wręczył Ryszardowi Kamińskiemu, akt powołania na stanowisko Podsekretarza Stanu w MRiRW. Wcześniej nominację tę zatwierdził Prezes Rady Ministrów Rzeczypospolitej Polskiej Mateusz Morawiecki.
Nowy Podsekretarz  będzie się zajmował m. in. tematyką związaną z  rozwojem obszarów wiejskich,  mechanizmami wspólnej polityki rolnej, nauką, a także doradztwem rolniczym.

 

Dotychczasowy dorobek Ryszarda Kamińskiego

Ryszard Kamiński może się poszczycić tytułem doktora nauk humanistycznych – nauki o zarządzaniu na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Jest również absolwentem Akademii Techniczno-Rolniczej im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich  w Bydgoszczy.
Był także m.in.  adiunktem w Zakładzie Socjologii i Kultury Wsi Instytutu Rozwoju Wsi i Rolnictwa Polskiej Akademii Nauk w Warszawie. Jest autorem pięćdziesięciu artykułów publikowanych w czasopismach i książkach naukowych. Tematyka publikacji dotyczy min. aktywności społeczności lokalnych, samoorganizacji i działań oddolnych na wsi. Ryszard Kamiński jest także rolnikiem posiadającym własne gospodarstwo rolne.

W roku 2006 Ryszard Kamiński rozpoczął pracę w Kujawsko-Pomorskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Minikowie. Tam powierzono mu stanowisko zastępcy, a następnie dyrektora tej instytucji.
Nowo mianowany Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi brał też aktywny udział w działalności wielu organizacji społecznych. Był m.in. wiceprezesem Lokalnej Grupy Działania, a także przez kilkanaście lat, aż do chwili obecnej, prezesem zarządu Forum Aktywizacji Obszarów Wiejskich.
Ryszard Kamiński uczestniczył również w pracach kilku zespołów badawczych europejskiego szczebla,  m.in. w grupie roboczej ds. opracowania koncepcji rozwoju regionalnego i rozwoju obszarów wiejskich Europy „Foresight Blueprint”. Ponadto, Ryszard Kamiński jest polskim ekspertem Europejskiej Sieci Obszarów Wiejskich w Brukseli.

Podziękowania dla dotychczasowego wiceministra

Również wczoraj, pracę na stanowisku wiceministra w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi zakończył Ryszard Zarudzki, który odpowiadał min. za realizację Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, działalność Ośrodków Doradztwa Rolniczego. Nadzorował również    Departament Strategii i Analiz. Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski serdecznie podziękował Ryszardowi Zarudzkiemu za wielki wkład w prace Ministerstwa Rolnictwa w minionej kadencji.


Tekst: Robert Gorczyński
Źródło/foto: MRiRW

 

-REKLAMA-spot_imgspot_img
Joanna Trzymkowska
Z rolnictwem związania jestem od najmłodszych lat. Swoje pierwsze doświadczenia zdobywałam w rodzinnym gospodarstwie. Skończyłam studia rolnicze i dalej rozwijam rolnicze pasje.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Śledź nas

[td_block_social_counter facebook="magazynrolniczy" style="style6 td-social-boxed" open_in_new_window="y" f_counters_font_family="394" f_network_font_family="891" f_counters_font_size="eyJhbGwiOiIxNCIsImxhbmRzY2FwZSI6IjEzIiwicG9ydHJhaXQiOiIxMiJ9" f_network_font_size="eyJhbGwiOiIxMyIsImxhbmRzY2FwZSI6IjExIiwicG9ydHJhaXQiOiI5In0=" counter_color="#ffffff" counter_color_h="#ffffff" network_color="#ffffff" network_color_h="#ffffff" tdc_css="eyJsYW5kc2NhcGUiOnsibWFyZ2luLWJvdHRvbSI6IjMwIiwiZGlzcGxheSI6IiJ9LCJsYW5kc2NhcGVfbWF4X3dpZHRoIjoxMTQwLCJsYW5kc2NhcGVfbWluX3dpZHRoIjoxMDE5LCJwb3J0cmFpdCI6eyJtYXJnaW4tYm90dG9tIjoiMjAiLCJkaXNwbGF5IjoiIn0sInBvcnRyYWl0X21heF93aWR0aCI6MTAxOCwicG9ydHJhaXRfbWluX3dpZHRoIjo3NjgsInBob25lIjp7Im1hcmdpbi1ib3R0b20iOiI0MCIsImRpc3BsYXkiOiIifSwicGhvbmVfbWF4X3dpZHRoIjo3NjcsImFsbCI6eyJtYXJnaW4tYm90dG9tIjoiNDAiLCJkaXNwbGF5IjoiIn19" twitter="AgroProfil" youtube="channel/UC_ihWVO4q56jp1TByKKa0yQ"]

Ostatnie artykuły