sobota, 27 lutego, 2021

Nowy tydzień bez przymrozków [POGODA]

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Nowy tydzień to przeważnie podział na ciepły i dość słoneczny wschód, południe i centrum oraz zimny i chmurny zachód i północ kraju.

Poniedziałkowy poranek w wielu regionach zapowiada się z zamgleniami i mgłami. Najwięcej mgieł wystąpi na Mazurach, Ziemi Lubuskiej oraz w Małopolsce. Noc ciepła na poziomie 7/11 stopni Celsjusza.

W ciągu dnia sucho i szczególnie dużo słońca pojawi się od Lubelszczyzny po centrum kraju oraz na południu, gdzie o poranku mgły szybko zanikną.

Na wschodzie, południu i w centrum termometry podniosą się do 17/20 stopni Celsjusza. Na zachodzie do 16 stopni, a najchłodniej od Podlasia po Kaszuby- do 13/14 stopni Celsjusza.

Wtorek przyniesie już podział w pogodzie na pochmurny zachód oraz słoneczne południe, wschód i częściowo centrum kraju.

W godzinach około południowych na Dolnym Śląsku i popołudniowych również w Wielkopolsce, Kujawach (szczególnie północ, zachód i centrum regionu) oraz na Pomorzu Gdańskim miejscami słabo popada do 1-3 mm. Na pozostałym obszarze sucho.

Temperatura bardzo zróżnicowana. W pasie od Pomorza po Sudety zaledwie 10/13 stopni powyżej zera w samo południe. Na krańcach zachodnich około 14 stopni. W centrum do 16 stopni. Natomiast najcieplej od Lubelszczyzny po całe południe kraju- tutaj do nawet 18-21 stopni.

Środa

Z wtorku na środę chłodny front przemknie przez cały kraj, na którym tylko miejscami spadnie kilka kropel deszczu. O poranku na zachodzie niebo niemal bezchmurne i ta strefa do południa dotrze do Warmii, zachodniego Mazowsza, Ziemi Łódzkiej, Górnego Śląska. Na zachodzie i północy w ciągu dnia ponownie chmur przybędzie i miejscami pokropi deszcz. Sporo niskich chmur przez większość dnia również na Podlasiu, wschodzie Mazowsza, Lubelszczyźnie.

Chłodniej. Na wschodzie, południu i w centrum już nie 20, a maksymalnie 15/16 stopni Celsjusza w samo południe. Na zachodzie i północy do 13/14 stopni. Wiatr wieczorem zacznie nieco silniej powiewać na zachodzie i północy i jest to zapowiedź dużych wichur w zachodniej Europie.

Między czwartkiem, a sobotą prawdopodobnie i w Polsce pojawi się niewielka wichura. Na piątek prognozowany jest niż wtórny, który po południowej stronie przyniósł by silny wiatr do 80 km/h. Na chwilę obecną największy wiatr przeszedłby południem kraju, natomiast północ  notowałaby lekkie podmuchy, ale to wszystko może się jeszcze zmienić o 180 stopni- mam na myśli regiony, które dostaną się pod władanie wichur. Podczas niżu wtórnego powinno również popadać do około 10 mm deszczu- ale zaznaczam, że to również jest uzależnione od miejsca przechodzenia niżu- czy centrum przejdzie przez północ czy południe Polski.

-REKLAMA-
Avatar
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

Dodaj odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Podobne artykuły

Pochmurno i rześko [POGODA]

W nocy z soboty na niedzielę w całym kraju chmur ma przybywać, do wystąpienia o poranku całkowitego zachmurzenia na północy i w centrum kraju....

33 nowe odmiany zbóż w Krajowym Rejestrze

W Krajowym rejestrze przybywa odmian. W dniu 24 lutego 2021 roku odbyło się posiedzenie Komisji ds. rejestracji odmian roślin zbożowych. Ze względu na pandemię, posiedzenie odbyło...

Hodowcy norek pod drzwiami Ministra!

Niezaszczepieni lekarze pobierający próbki na obecność koronawirusa, brak jakichkolwiek rozmów z Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi Grzegorzem Pudą i widmo masowej likwidacji polskich hodowli...

Śledź nas

21,204FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,300SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły