sobota, 27 lutego, 2021

Minister Rolnictwa docenił polskich przedsiębiorców sektora rolno-spożywczego

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Jan Krzysztof Ardanowski, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi podsumował tegoroczną edycję Programu „Poznaj Dobrą Żywność” (PDŻ).

Program to inicjatywa Ministra Rolnictwa służąca informowaniu konsumentów o produktach żywnościowych wysokiej jakości. Celem Programu  jest motywowanie producentów i przetwórców żywności do podnoszenia jakości swoich wyrobów.

Znak tylko dla produktów wysokiej jakości

Znak pod nazwą „Poznaj Dobrą Żywność” przyznaje się tylko i wyłącznie tym wyrobom, które spełniają kryteria opracowane przez Kolegium Naukowe ds. Jakości Produktów Żywnościowych.

W efekcie znak jakości „Poznaj Dobrą Żywność” jest informacją, która ma pomagać konsumentom w wyborze odpowiednich dla nich produktów. Służyć ma ona również podnoszeniu zaufania konsumentów do produktów  żywnościowych, dzięki szczegółowej informacji o ich jakości.

Uroczysta gala na POLAGRA FOOD 2019

Podsumowanie tegorocznej edycji Programu odbyło się w poniedziałek, 30 września 2019 roku, podczas uroczystej Gali Znaku „Poznaj Dobrą Żywność”, która zyskała status imprezy towarzyszącej Międzynarodowym Targom Wyrobów Spożywczych POLAGRA FOOD 2019.

Podczas uroczystej gali  Znaki „Poznaj Dobrą Żywność” (PDŻ), przyznano 163. produktom, wytwarzanym przez 49. przedsiębiorców. Wyróżnienia dla laureatów wręczał Minister Jan Krzysztof Ardanowski oraz sekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa, Szymon Giżyński.

Prawie 500 wyróżnionych produktów

Ogółem, łącznie z poprzednimi edycjami Programu, Znakiem „Poznaj Dobrą Żywność” wyróżniono już 478 produktów wytwarzanych przez 106 przedsiębiorstw sektora rolno-spożywczego. Dodajmy, że udział w Programie „Poznaj Dobrą Żywność” jest dobrowolny. Mogą w nim uczestniczyć przedsiębiorcy nie tylko z Polski ale też z innych  państw członkowskich Unii Europejskiej. Szczegółowy spis produktów i przedsiębiorstw, którym przyznano Znak „Poznaj Dobrą Żywność” wraz z charakterystyką Programu, dostępny jest na stronie rządowej MRiRW: www.gov.pl/web/rolnictwo/poznaj-dobra-zywnosc

Tekst przygotował: Robert Gorczyński
Źródło: www.gov.pl
Foto: Pixabay

-REKLAMA-
Bernadetta Ryńska
Bernadetta Ryńska
Rolnik z pasji i wykształcenia, doświadczenie czerpie prowadząc rodzinne gospodarstwo. Zainteresowania: hodowla roślin, nasiennictwo, innowacje w rolnictwie.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

W sobotę napłynie chłodne powietrze z północy [POGODA]

Z piątku na sobotę popada w rejonie Zamościa, Krakowa, Rzeszowa- spadnie tutaj około 2-4 mm deszczu. Niewielkie opady mżawki do 1-2 mm pojawią się...

Aktywiści żądają zakazu reklam mięsa!

Kolejne dzieło zostało wymierzone w hodowców zwierząt. Tym razem tyczy się zakazu reklamowania mięsa. Na pomysł wpadł niemiecki Greenpeace a wątek przejęła eurodeputowana Sylwia...

Fosfarm nowość w ofercie nawozowej Grupy Azoty

Oferta Grupy Azoty została wzbogacona o linię produktów Fosfarm, czyli nowoczesnych i przyjaznych dla środowiska nawozów NPK. Stanowią one racjonalne i efektywne źródło składników...

Śledź nas

21,192FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,290SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły