sobota, 27 lutego, 2021

Dofinansowanie usuwania folii rolniczej

-REKLAMA-
-REKLAMA-

Wielkopolska Izba Rolnicza zwróciła się do rolników z prośbą o sprawne wypełnianie ankiet inwentaryzacyjnych niezbędnych do udziału gmin w składaniu wniosków o dofinansowanie usuwania folii rolniczej i innych odpadów pochodzących z produkcji rolniczej.

Dofinansowanie ma być realizowane w ramach specjalnego programu wdrażanego obecnie przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Przeczytaj również: Pożar gospodarstwa 

Ankiety warunkiem złożenia wniosków

Wielkopolska Izba Rolnicza przypomina też, ż gminy tylko wtedy będą mogły składać  wnioski o dofinansowanie z powyższego programu, jeśli wcześniej na ich terenie przeprowadzona  zostanie inwentaryzacja planowanej ilości odpadów do utylizacji.
Ankiety inwentaryzacyjne znaleźć można na stronach internetowych gmin uczestniczących..
Dzięki akcji informacyjnej Wielkopolskiej Izby Rolniczej, a także aktywności samorządów,  ponad 70 gmin z obszaru Województwa Wielkopolskiego, wyraziło wolę przystąpienia do udziału w Programie. Podjęto w nich też akcję inwentaryzacji odpadów w gospodarstwach rolnych. Listę gmin, a także szerszą informację o wielkopolskiej promocji Programu NFOŚiGW znaleźć można na stronie internetowej WIR.

 

Termin i sposób składania wniosków

Przypomnimy: nabór trwa od 9 września 2019 r. do 20 grudnia 2019 r.

Wnioski należy składać w wersji elektronicznej przez Generator Wniosków o Dofinansowanie („GWD”) NFOŚiGW, a w przypadku braku podpisu elektronicznego, oprócz przesłania wersji elektronicznej należy złożyć wygenerowany przy użyciu GWD:

  • wydruk wniosku zawierający na pierwszej stronie kod kreskowy,
  • oświadczenia podpisane zgodnie z zasadami reprezentacji wnioskującego,

bezpośrednio w kancelarii NFOŚiGW, od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 – 15:30 albo przesłać drogą pocztową lub kurierem na adres:

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
ul. Konstruktorska 3A
02-673 Warszawa

z dopiskiem 2.8. „Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej”
Więcej informacji na stronie internetowej NFOŚiGW. 

Tekst przygotował: Robert Gorczyński
Źródła: www.nfosigw.gov.plwww.wir.org.pl

-REKLAMA-
Joanna Trzymkowska
Joanna Trzymkowska
Z rolnictwem związania jestem od najmłodszych lat. Swoje pierwsze doświadczenia zdobywałam w rodzinnym gospodarstwie. Skończyłam studia rolnicze i dalej rozwijam rolnicze pasje.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

W sobotę napłynie chłodne powietrze z północy [POGODA]

Z piątku na sobotę popada w rejonie Zamościa, Krakowa, Rzeszowa- spadnie tutaj około 2-4 mm deszczu. Niewielkie opady mżawki do 1-2 mm pojawią się...

Aktywiści żądają zakazu reklam mięsa!

Kolejne dzieło zostało wymierzone w hodowców zwierząt. Tym razem tyczy się zakazu reklamowania mięsa. Na pomysł wpadł niemiecki Greenpeace a wątek przejęła eurodeputowana Sylwia...

Fosfarm nowość w ofercie nawozowej Grupy Azoty

Oferta Grupy Azoty została wzbogacona o linię produktów Fosfarm, czyli nowoczesnych i przyjaznych dla środowiska nawozów NPK. Stanowią one racjonalne i efektywne źródło składników...

Śledź nas

21,193FaniLubię to
395ObserwującyObserwuj
6,290SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły