sobota, 13 lipca, 2024
spot_img

Znanana sieć wycofuje z obrotu produkt – czy wiesz dlaczego?

spot_img

Herbicyd w kaszy?

Sieć reaguje

Firma Transgourmet Polska Sp. z o.o., właściciel sieci  hurtowni Selgros podjęła decyzję o wycofaniu z obrotu kaszy jaglanej dostarczanej przez warszawską firmę Melvit. Reakcja właściciela sieci wynika ze stwierdzenia możliwości  przekroczenia najwyższego dopuszczalnego poziomu glifosatu w produkcie.

Główny składnik Roundupu

Glifosat to organiczny związek chemiczny z grupy fosfonianów. Po raz pierwszy zastosowano go w 1974 roku, jako składnik herbicydu (środka ochrony roślin), totalnego czyli nieselektywnego, pod nazwą: Roundup.

Natomiast w 2017 roku Europejska Agencja Chemikaliów potwierdziła, że glifosat silnie uszkadza oczy i jest niebezpieczny dla organizmów wodnych. Są też podejrzenia, że glifosat może mieć własności  kancerogenne (rakotwórcze), mutagenne i że to związek chemiczny zagrażający reprodukcji.

Do zwrotu opakowania 400 gram

W związku z powyższym sklepy Selgros wycofują ze sprzedaży i obrotu partię kaszy jaglanej od firmy Melvit S.A. Chodzi o opakowania po 400 gramów, partie 191025/191 – 18.06.2021 oraz 191112/78 – 12.06.2021.

Sieć prosi o wycofanie go ze sprzedaży/obrotu oraz o kontakt z halą Selgros, w której produkt został zakupiony, w celu dokonania zwrotu.

Tekst przygotował: Robert Gorczyński
Źródło: portal internetowy sieci Selgros.
Foto: Pixabay

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze. Agro Wydawnictwo powstało w styczniu 2016 roku i od tego czasu regularnie przekazuje polskim rolnikom wiedzę ułatwiającą prowadzenie nowoczesnego gospodarstwa. Każdego roku Magazyn Agro Profil uczestniczy w wielu wydarzeniach branżowych - między innymi Agro Show, Agro Tech Kielce, Polagra Premiery, Agro-Park, Targi Książki i wielu innych. Wydawnictwo współpracuje z wieloma pracownikami naukowymi takich placówek jak np. Instytut Ochrony Roślin, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu czy też Politechniki Bydgoskiej.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników