poniedziałek, 30 stycznia, 2023

Znanana sieć wycofuje z obrotu produkt – czy wiesz dlaczego?

-REKLAMA-spot_img

Herbicyd w kaszy?

Sieć reaguje

Firma Transgourmet Polska Sp. z o.o., właściciel sieci  hurtowni Selgros podjęła decyzję o wycofaniu z obrotu kaszy jaglanej dostarczanej przez warszawską firmę Melvit. Reakcja właściciela sieci wynika ze stwierdzenia możliwości  przekroczenia najwyższego dopuszczalnego poziomu glifosatu w produkcie.

Główny składnik Roundupu

Glifosat to organiczny związek chemiczny z grupy fosfonianów. Po raz pierwszy zastosowano go w 1974 roku, jako składnik herbicydu (środka ochrony roślin), totalnego czyli nieselektywnego, pod nazwą: Roundup.

Natomiast w 2017 roku Europejska Agencja Chemikaliów potwierdziła, że glifosat silnie uszkadza oczy i jest niebezpieczny dla organizmów wodnych. Są też podejrzenia, że glifosat może mieć własności  kancerogenne (rakotwórcze), mutagenne i że to związek chemiczny zagrażający reprodukcji.

Do zwrotu opakowania 400 gram

W związku z powyższym sklepy Selgros wycofują ze sprzedaży i obrotu partię kaszy jaglanej od firmy Melvit S.A. Chodzi o opakowania po 400 gramów, partie 191025/191 – 18.06.2021 oraz 191112/78 – 12.06.2021.

Sieć prosi o wycofanie go ze sprzedaży/obrotu oraz o kontakt z halą Selgros, w której produkt został zakupiony, w celu dokonania zwrotu.

Tekst przygotował: Robert Gorczyński
Źródło: portal internetowy sieci Selgros.
Foto: Pixabay

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Śledź nas

24,041FaniLubię
0ObserwującyObserwuj
16,800SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników