wtorek, 23 kwietnia, 2024
spot_imgspot_img

Zmiany w zarządzie Ursus S.A.

spot_img

Wczoraj Karol Zarajczyk złożył rezygnację z funkcji prezesa zarządu Ursus S.A. Stanowisko to piastował od 5 listopada 2013 roku.

Logo znak firmowy Ursus S.A.

Jak wynika z oficjalnego komunikatu spółki, nowym prezesem Ursusa został Tomasz Zadroga – absolwent Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego na Uniwersytecie Łódzkim oraz członek The Association of Chartered Certified Accountants (ACCA) i Polskiej Rady Biznesu. Od początku tego roku Tomasz Zadroga pełnił funkcję prezesa zarządu spółki Yawal S.A. Wcześniej zasiadał w zarządzie spółki Polkomtel oraz pełnił funkcję prezesa zarządu PGE Polska Grupa Energetyczna.

Karol Zarajczyk

Karol Zarajczyk nie jest już prezesem zarządu Ursus S.A.

 

W związku z trwającą obecnie restrukturyzacją przed Ursusem stoi wiele wyzwań. Spółka nie tylko musi dostosować swój model biznesowy do dynamicznie zmieniających się warunków rynkowych, ale również wrócić do aktywnej walki o biznes w Polsce i za granicą. Jednocześnie powinna dołożyć wszelkich starań, by porozumieć się z instytucjami finansowymi, które wspierają działalność Spółki, w celu optymalizacji struktury finansowania. Pan Tomasz Zadroga spełnia te wszystkie wymagania. To bardzo doświadczony menadżer, który kierował największymi spółkami przemysłowymi w Polsce o skali, działalności i kapitalizacji wielokrotnie przewyższającymi Ursus. Jest przy tym dobrze postrzegany przez instytucje finansowe i analityków giełdowych, co może być pozytywnym sygnałem dla rynku – powiedział Andrzej Zarajczyk, Przewodniczący Rady Nadzorczej Ursus S.A. – Jednocześnie pragnę podziękować ustępującemu prezesowi za jego wkład w rozwój i budowanie wartości Ursusa. Jego wiedza i doświadczenie będą nadal służyły Grupie Kapitałowej Ursus – dodał Andrzej Zarajczyk.

Ursus to spółka, która posiada atrakcyjne aktywa i silną markę produktową, rozpoznawalną na świecie. Cieszę się, że swoją wiedzą i doświadczeniem będę się mógł przyczynić do przebudowy jej modelu biznesowego i uwolnienia potencjału Spółki. Dlatego efektywne przeprowadzenie Spółki przez trwającą transformację i wzrost jej wartości dla akcjonariuszy będą moimi priorytetami na najbliższe miesiące – powiedział Tomasz Zadroga, nowy prezes zarządu Ursus S.A.

Jednocześnie Rada Nadzorcza Ursus S.A. zadecydowała, że zarząd będzie działał w sześcioosobowym składzie. Powołano do pełnienia funkcji członka zarządu Agnieszkę Białą. Od tej pory skład zarządu Ursus S.A. jest następujący:
Prezes Zarządu – Tomasz Zadroga,
Wiceprezes Zarządu – Monika Kośko,
Wiceprezes Zarządu – Michał Nidzgorski,
Członek Zarządu – Zoran Radosavljević,
Członek Zarządu – Marcin Matusewicz,
Członek Zarządu – Agnieszka Biała.

 

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x