piątek, 14 czerwca, 2024
spot_img

Zmiany w zarządzie Syngenty

spot_img

Podczas konferencji prasowej 13 czerwca 2022 we Wrocławiu Syngenta poinformowała oficjalnie o zmianach w polskim zarządzie firmy.

Z końcem lipca tego roku stanowisko prezesa zarządu Syngenta w Polsce przejmuje Dariusz Sip, zastępując na tym stanowisku Marka Łuczaka, który obejmował to miejsce od 2015 roku.

Marek Łuczak z firmą Syngenta związany jest od ponad 30 lat, piastując funkcje m. in. jako szef oddziału firmy Syngenta w Szwajcarii, a także globalny menedżer herbicydów oraz dyrektor generalny na Ukrainie.

Dariusz Sip z końcem lipca obejmuje stanowisko Szefa Działu Środków Ochrony Roślin

Dariusz Sip dołączył do zespołu Syngenty 15 lat temu, pełniąc przez ten czas wiele funkcji komercyjnych, technicznych oraz kierowniczych w działach sprzedaży, rejestracji i wsparcia technicznego. Obejmie on stanowisko Szefa Działu Środków Ochrony Roślin, wcześniej pełniąc obowiązki na stanowisku Dyrektora Działu Nasion na Europę Środkową.

Od czerwca tego roku stanowisko Dyrektora Działu Nasion na Europę Środkową objęła Sylwia Kańtoch, związana z firmą od 2013 roku. Przed objęciem obecnego stanowiska odpowiadała za marketing środków ochrony roślin, a następnie nasion.

Marek Łuczak, dotychczasowy prezes zarządu Syngenta Polska, rozstaje się ze spółką z końcem lipca 2022 roku.

Ochrona roślin i nasiona, mimo funkcjonalnego rozdzielenia, kontynuuje i zacieśnia współpracę w Syngenta, co zdaniem Marka Łuczaka stanowi wartość dodaną zarówno dla spółki, jak i jej klientów.

W 2021 roku grupa Syngenta odnotowała 23% wzrost, osiągając sprzedaż na poziomie 28,2 mld USD w ujęciu globalnym.

Bernadetta Ryńska
Bernadetta Ryńska
Rolnik z pasji i wykształcenia, doświadczenie czerpie prowadząc rodzinne gospodarstwo. Zainteresowania: hodowla roślin, nasiennictwo, innowacje w rolnictwie.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x