piątek, 21 czerwca, 2024
spot_img

Zmiany w Instytucie Ochrony Roślin – PIB w Poznaniu

spot_img

Jak czytamy na oficjalnej stronie Instytutu Ochrony Roślin – Państwowego Instytutu Badawczego w Poznaniu powołano nowych kierowników dwóch zakładów naukowych. 

Zmiany kierowników dotyczą Zakładu Entomologii i Agrofagów Zwierzęcych oraz Zakładu Wirusologii i Bakteriologii, które działają w ramach struktur IOR-PIB.

Od dnia 1 lipca 2020 funkcję Kierownika Zakładu Wirusologii i Bakteriologii objęła dr hab. Beata Hasiów-Jaroszewska, prof IOR – PIB, natomiast Kierownikiem Zakładu Entomologii i Agrofagów Zwierzęcych został prof. dr hab. Paweł Węgorek.

Pracownicy zakładów naukowych stanowią wysoko wyspecjalizowaną kadrę naukową, badawczą i szkoleniową, która współpracuje z krajowymi i zagranicznymi jednostkami naukowymi, badawczo-rozwojowymi i wdrożeniowymi, z instytucjami rządowymi, ośrodkami doradztwa rolniczego oraz z producentami rolnymi.

W strukturze Instytutu Ochrony Roślin – PIB funkcjonuje osiem zakładów naukowych:

  • Zakład Badania Pozostałości Środków Ochrony Roślin
  • Zakład Biologii Molekularnej i Biotechnologii
  • Zakład Entomologii i Agrofagów Zwierzęcych
  • Zakład Herbologii i Techniki Ochrony Roślin
  • Zakład  Metod Biologicznych i Rolnictwa Ekologicznego
  • Zakład Monitorowania i Sygnalizacji Agrofagów
  • Zakład Mykologii
  • Zakład Wirusologii i Bakteriologii

W zakładach naukowych realizowane są zadania zlecone bezpośrednio przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi w ramach Programu Wieloletniego, zadania statutowe, granty naukowe oraz liczne krajowe i międzynarodowe projekty. Naukowcy Instytutu publikują wyniki badań zarówno w czasopismach naukowych, jak i w popularnonaukowych, których odbiorcami są przede wszystkim producenci rolni.

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze. Agro Wydawnictwo powstało w styczniu 2016 roku i od tego czasu regularnie przekazuje polskim rolnikom wiedzę ułatwiającą prowadzenie nowoczesnego gospodarstwa. Każdego roku Magazyn Agro Profil uczestniczy w wielu wydarzeniach branżowych - między innymi Agro Show, Agro Tech Kielce, Polagra Premiery, Agro-Park, Targi Książki i wielu innych. Wydawnictwo współpracuje z wieloma pracownikami naukowymi takich placówek jak np. Instytut Ochrony Roślin, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu czy też Politechniki Bydgoskiej.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników