niedziela, 2 kwietnia, 2023
spot_img

Zmiany w Instytucie Ochrony Roślin – PIB w Poznaniu

spot_imgspot_img

Jak czytamy na oficjalnej stronie Instytutu Ochrony Roślin – Państwowego Instytutu Badawczego w Poznaniu powołano nowych kierowników dwóch zakładów naukowych. 

Zmiany kierowników dotyczą Zakładu Entomologii i Agrofagów Zwierzęcych oraz Zakładu Wirusologii i Bakteriologii, które działają w ramach struktur IOR-PIB.

Od dnia 1 lipca 2020 funkcję Kierownika Zakładu Wirusologii i Bakteriologii objęła dr hab. Beata Hasiów-Jaroszewska, prof IOR – PIB, natomiast Kierownikiem Zakładu Entomologii i Agrofagów Zwierzęcych został prof. dr hab. Paweł Węgorek.

Pracownicy zakładów naukowych stanowią wysoko wyspecjalizowaną kadrę naukową, badawczą i szkoleniową, która współpracuje z krajowymi i zagranicznymi jednostkami naukowymi, badawczo-rozwojowymi i wdrożeniowymi, z instytucjami rządowymi, ośrodkami doradztwa rolniczego oraz z producentami rolnymi.

W strukturze Instytutu Ochrony Roślin – PIB funkcjonuje osiem zakładów naukowych:

  • Zakład Badania Pozostałości Środków Ochrony Roślin
  • Zakład Biologii Molekularnej i Biotechnologii
  • Zakład Entomologii i Agrofagów Zwierzęcych
  • Zakład Herbologii i Techniki Ochrony Roślin
  • Zakład  Metod Biologicznych i Rolnictwa Ekologicznego
  • Zakład Monitorowania i Sygnalizacji Agrofagów
  • Zakład Mykologii
  • Zakład Wirusologii i Bakteriologii

W zakładach naukowych realizowane są zadania zlecone bezpośrednio przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi w ramach Programu Wieloletniego, zadania statutowe, granty naukowe oraz liczne krajowe i międzynarodowe projekty. Naukowcy Instytutu publikują wyniki badań zarówno w czasopismach naukowych, jak i w popularnonaukowych, których odbiorcami są przede wszystkim producenci rolni.

spot_imgspot_img
Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników