środa, 29 maja, 2024
spot_imgspot_img

Policjant po służbie uratował rolnika

spot_img

W każdych warunkach i w każdej sytuacji na uznanie zasługuje bezinteresowna aktywność. Szczególnie jeśli sprawa ma związek z ratowaniem ludzkiego życia i mienia.

O włos od tragedii

Z pewnością dotyczy to funkcjonariusza Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej w Siedlcach, który 28 czerwca br., wracając do domu po zakończonej  służbie, w miejscowości Krześlinko (gm. Suchożebry), zauważył dym wydobywający się z garażu jednej z posesji. Policjant natychmiast zatrzymał swój samochód i zbudził domowników przy pomocy klaksonu. Dokonał też zgłoszenia zdarzenia pod alarmowym numerem 112.

Pomoc przyszła na czas

Po sygnale od policjanta, z budynku mieszkalnego w zagrożonym gospodarstwie wybiegł zaspany mężczyzna, który dopiero po chwili zorientował się, że pali się garaż. Ostatecznie gospodarz i policjant z płonącego obiektu wyprowadzili ciągnik rolniczy i inne urządzenia. Ugaszono też zajęty ogniem, drugi ciągnik. Gdy na miejsce dotarła straż pożarna sytuacja była już bliska opanowania. Strażacy dogasili płonącą maszynę. Dzięki błyskawicznemu i zdecydowanemu działaniu funkcjonariusza policji, rolnik nie poniósł dotkliwych strat materialnych. Uniknął spalenia budynków gospodarskich i domu.

Tekst przygotował: Robert Gorczyński
Źródło i foto: Komenda Miejska Policji w Siedlcach

Agro Profil pomaga poszkodowanym na Podkarpaciu

Mieszkańcy gminy Sulechów protestują przeciwko inwestycji planowanej w okolicy!

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze. Agro Wydawnictwo powstało w styczniu 2016 roku i od tego czasu regularnie przekazuje polskim rolnikom wiedzę ułatwiającą prowadzenie nowoczesnego gospodarstwa. Każdego roku Magazyn Agro Profil uczestniczy w wielu wydarzeniach branżowych - między innymi Agro Show, Agro Tech Kielce, Polagra Premiery, Agro-Park, Targi Książki i wielu innych. Wydawnictwo współpracuje z wieloma pracownikami naukowymi takich placówek jak np. Instytut Ochrony Roślin, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu czy też Politechniki Bydgoskiej.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników