czwartek, 25 lipca, 2024
spot_img

Zimny początek wiosny [POGODA]

spot_img

Przed rolnikami, ogrodnikami i sadownikami bardzo trudny czas.

Już dziś w całym kraju pojawiły się mocniejsze porywy wiatru, które powrócą jutro w ciągu dnia. Na wschodzie i południu powieje do nawet 55 km/h.

Przed nami jeszcze przeważnie pogodna noc, w wyniku czego w całym kraju będzie mroźno. Na wschodzie kraju najzimniej będzie o północy. Punktowo od Warmii po Kujawy, Łódzkie, Opolskie w nocy przejdzie chmura z przelotnym śniegiem i możliwe jest zabielenie krajobrazu. Nad ranem na wschodzie kraju przybędzie chmur z których przed południem zacznie padać śnieg, który w połączeniu z silnym wiatrem doprowadzi do zamieci śnieżnych i piaskowych.

Po południu śnieg padał będzie również na Podkarpaciu i w Małopolsce(szczególnie wschód i południe regionu). W wielu regionach Lubelszczyzny, Podkarpacia i Małopolski krajobrazy się zabielą.

Na pozostałym obszarze pojawi się sporo słońca i bez opadów. W najcieplejszym momencie dnia zobaczymy od -2/0 stopni na śnieżnym wschodzie, 1-2 stopni w centrum, do 3-5 stopni na zachodzie i północy.

Kolejne noce jeszcze zimniejsze. We wtorek rano miejscami nawet -8 stopni na nizinach.

Tekst/mapa: Łukasz Sieligowski

pogoda rolnicza

Redakcja
Redakcja
Przygotowujemy dla Was zawsze najświeższe wiadomości z branży rolniczej. Newsy, wydarzenia, relacje, opinie. Widziałeś coś ważnego? Chcesz się z nami czymś podzielić? Napisz na adres redakcja@agroprofil.pl

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników