środa, 17 lipca, 2024
spot_img

ASF w Lubuskiem. Pierwszy przypadek w tym roku

spot_img

Jak czytamy na portalu newslubuskie.pl, w piątek wieczorem na mapie Głównego Inspektoratu Weterynarii pojawiła się informacja o wystąpieniu pierwszego ogniska ASF w 2020 roku u świń w woj. lubuskim w Niedoradzu (gmina Otyń).

Nie ma w tej sprawie jeszcze oficjalnego komunikatu, jednak na bieżąco aktualizowanej mapie ukazał się nowy punkt nr 1/2020. Ognisko zostało zlokalizowane na fermie w Niedoradzu koło Nowej Soli.

Z informacji, które można znaleźć w mediach społecznościowych wynika, że śmiertelną dla świń chorobę wykryto w chlewniach, gdzie utrzymywane jest ponad 6 tysięcy loch. Pojawienie się ASF w hodowlanym stadzie oznacza wybicie i utylizację wszystkich zwierząt.

To niekorzystne informacje dla producentów trzody chlewnej w tamtym regionie. Niebawem mogą pojawić się już kolejne ogniska wirusa. Czekamy na oficjalne potwierdzenie tych wieści.

źródło: newslubuskie.pl
mapa: GIW

https://agroprofil.pl/p/prenumerata-magazynu-agroprofil-12miesiecy/

Redakcja
Redakcja
Przygotowujemy dla Was zawsze najświeższe wiadomości z branży rolniczej. Newsy, wydarzenia, relacje, opinie. Widziałeś coś ważnego? Chcesz się z nami czymś podzielić? Napisz na adres redakcja@agroprofil.pl

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników