czwartek, 25 lipca, 2024
spot_img

W nocy mroźnie, a w ciągu dnia dużo słońca [POGODA]

spot_img

Przed nami przepiękny słoneczny poniedziałek.

Poprzedzi go jednak zimna, ale już w całym kraju pogodna noc. W zastoiskach mrozowych możemy mieć nawet -9 stopni przy gruncie. Wiatr w nocy słaby z północnego wschodu.

W ciągu dnia na niebie w niemal całym kraju bezchmurne niebo. Nieco więcej chmur kłębiastych na wschodzie kraju. Na wschodzie kraju w ciągu dnia dodatnia temperatura pojawi się na tylko około 2-3 godziny i będzie to maksymalnie 1-3 stopnie. W centrum i na południu około 4 stopni. Najcieplej od Warmii po Kaszuby, Pomorze Zachodnie, Ziemię Lubuską i Dolny Śląsk, gdzie zobaczymy około 5-6 stopni.

Wiatr ponownie się nasili na południu, wschodzie i w centrum kraju, gdzie porywy będą osiągać 50 km/h. Na zachodzie i północy wiatr słaby i umiarkowany do 30 km/h.

Do środy włącznie nocami mróz do -4/-8 stopni. W ciągu dnia do środy od 3 do 8 stopni.

Od czwartku do niedzieli nocami od -4 do +2 stopni- przy gruncie cały czas wszędzie mróz. W ciągu dnia ociepli się znacznie. W piątek i sobotę na południu i zachodzie nawet 17-19 stopni, w centrum 14-16 stopni a na wschodzie i północy 11-14 stopni.

Przez cały tydzień nigdzie w kraju nie spadnie już ani deszcz ani śnieg. Przez większość czasu niebo o każdej porze doby będzie zupełnie bezchmurne. Oznacza to, że już w tym tygodniu na dobre w centrum kraju rozpocznie się susza rolnicza.

Łukasz Sieligowski 

15 zł zasiłku chorobowego dla rolnika

Redakcja
Redakcja
Przygotowujemy dla Was zawsze najświeższe wiadomości z branży rolniczej. Newsy, wydarzenia, relacje, opinie. Widziałeś coś ważnego? Chcesz się z nami czymś podzielić? Napisz na adres redakcja@agroprofil.pl

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników