czwartek, 30 listopada, 2023
spot_img

Zima na wschodzie, przedwiośnie na zachodzie [POGODA]

spot_img

Będzie teraz dobry moment na siew nawozów. W nocy słabe opady śniegu występować mają od Podkarpacia po centrum i północ kraju. Na północnym wschodzie pogodnie i sucho. Od Pomorza Zachodniego po Wielkopolskę, Dolny Śląsk, Ziemię Lubuską i Opolszczyznę padać ma deszcz lub mżawka. Suma opadów nie przekroczy 1-2 mm. 

Temperatura nad ranem spadnie do -10 stopni na Suwalszczyźnie, -5/-3 stopnie w centrum do 0/+2 stopni na zachodzie kraju.

W ciągu dnia bardzo silne śnieżyce pojawią się od Kaszub po większość Kujaw, wschód Ziemi Łódzkiej po Świętokrzyskie i Bieszczady- miejscami spadnie do 5-13 cm mokrego śniegu.

Na wschód od opadów śniegu sporo chmur ale sucho- wschód i północ Mazowsza, Podlasie, północ i wschód Lubelskiego, Mazury, wschód Warmii.

Na zachodzie popada deszcz w ilości 2-7 mm- deszcz dotrze do takich miast jak Piła, Poznań, Sieradz, Wieluń, Opole. Deszcz na zmianę ze śnieżycami pojawią się na Górnym Śląsku i w Małopolsce.

Temperatura w ciągu dnia wyniesie od -5 stopni w Suwałkach do 6 stopni na plusie w Legnicy.

W piątek nad Polską zapanują dwie pory roku- zima z mrozem o poranku do -18/-14 stopni na wschodzie kraju oraz przedwiośnie z temperaturą na poziomie 2-6 stopni na plusie na zachodzie.

W weekend nastanie wielka odwilż. Temperatura przekroczy miejscami na zachodzie i południu 12 stopni Celsjusza, zbliżając się do 15. Powodzi na szczęście nie będzie. Śnieg jest już bardzo suchy. Podczas ocieplenia opadów praktycznie nie będzie, w zamian świecić ma dużo słońca. W dużej mierze pokrywa śnieżna wyparuje. 

Do piątku włącznie na wschodzie, północy i w centrum kraju będzie to dobry czas na rozsianie nawozów typu sól potasowa, kizeryt, siarczan magnezu, wapno czy nawozy fosforowo potasowe.

Na zachodzie kraju śniegu jest na tyle mało, że po roztopach na polach nie powinno być wtop z utopieniem maszyn.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x