środa, 17 lipca, 2024
spot_img

Zielone Pola 2023 firmy Osadkowski coraz bliżej!

spot_img

Już niedługo rusza kolejny cykl spotkań firmy Osadkowski poświęconych przeglądowi kolekcji odmian zbóż i rzepaku – Zielone Pola 2023.

– W ramach tegorocznych dni pola postawiliśmy na poletka blisko rolnika, wychodząc naprzeciw potrzebom i umożliwiając łatwe dotarcie na spotkania większej ilości rolników. Bliska lokalizacja poletek pozwoli także naszym klientom na leprze odniesienie sytuacji polowej do warunków w jakich prowadzą własne gospodarstwa   – mówi Sebastian Krawczyk Dyrektor Działu Komunikacji i Promocji w firmie Osadkowski.

Efektem jest organizacja 19 własnych wydarzeń. Dodatkowo firma będzie obecna między innymi na Dniach Pola organizowanych przez ODR Poświętne (17-18 czerwca) oraz SDOO Słupia Jędrzejowska (14 czerwca).

W trakcie wszystkich spotkań będzie możliwość rozmowy z ekspertami firmy w zakresie doboru odmian zbóż i rzepaku, ale także do weryfikacji proponowanych przez firmę Osadkowski wiosennych technologii upraw. Należą do nich m.in. Technologiczny Fenomen oparty na siedmiu niepowtarzających się substancjach oraz Technologia Biologiczna, której podstawą jest preparat mikrobiologiczny Arcton WG – najszybszy zabieg w T1.

Eksperci firmy odniosą się do lokalnych warunków pogodowych jakie towarzyszyły wiosennej wegetacji. Najważniejsze jednak w trakcie spotkań będą odmiany zbóż i rzepaku Na naszych demofarmach w trakcie Zielonych Pól będzie możliwość poznania w zasadzie pełnego portfolio oferowanych przez nas odmian. Niektóre gatunki jak jęczmień ozimy czy żyto ozime będą w tych lokalizacjach, gdzie uprawia się te gatunki – podkreśla Aleksander Wysocki, Dyrektor Działu Nasion.

PROjekt RZEPAK 2023 

Wśród odmian rzepaku ozimego znajdą się takie odmiany jak LG Austin F1, Metropol F1, DK Expose F1 ale także RGT Pegazzus F1, który charakteryzuje się tolerancją na najważniejsze patotypy kiły kapusty oraz bardzo dobrą odpornością na wyleganie łodygowe.

Nie zabraknie także flagowych odmian jak Chopin F1 czy odmian liniowych SY Ilona i Mars, które cieszą się olbrzymią popularnością. Wszystkie odmiany rzepaków znaleźć można na: https://osadkowski.pl/pl/oferta/nasiona/rzepak-ozimy-nasiona/.

PROjekt ZBOŻA 2023

Pszenica to najpopularniejszy gatunek zbóż. Co roku areał zasiewów tej uprawy przekracza dwa miliony hektarów. W trakcie polowych spotkań będzie okazja poznać najważniejsze odmiany jakie poleca firma Osadkowski.

Na uwagę zasługuje na pewno pszenica RGT Depot, która w ubiegłym roku był w wielu gospodarstwach była numerem jeden pod względem plonowania. Rok 2023 będzie kolejnym sezonem dla pszenicy Impresja, która uzyskała uznanie rolników z uwagi na wysoką zimotrwałość i przystosowanie do polskich warunków glebowo-klimatycznych.

Wśród pozostałych gatunków zbóż na uwagę zasługują takie odmiany jak jęczmień Picasso, pszenżyto Metro czy żyto ozime SU Elrond. W kolekcji Osadkowski pozostają oczywiści popularne pszenice Apostel oraz SY Orofino. Pełna lista odmian dostępna jest na: https://osadkowski.pl/pl/oferta/nasiona/zboza-ozime-nasiona/.

Jak wziąć udział?

Jeżeli jesteś zainteresowany materiałem siewnym Osadkowski i chciałbyś dowiedzieć się więcej 
o odmianach to skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta dzwoniąc na +48 662 110 960 lub kontaktując się z Twoim Doradcą z firmy Osadkowski.

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze. Agro Wydawnictwo powstało w styczniu 2016 roku i od tego czasu regularnie przekazuje polskim rolnikom wiedzę ułatwiającą prowadzenie nowoczesnego gospodarstwa. Każdego roku Magazyn Agro Profil uczestniczy w wielu wydarzeniach branżowych - między innymi Agro Show, Agro Tech Kielce, Polagra Premiery, Agro-Park, Targi Książki i wielu innych. Wydawnictwo współpracuje z wieloma pracownikami naukowymi takich placówek jak np. Instytut Ochrony Roślin, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu czy też Politechniki Bydgoskiej.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x