sobota, 20 kwietnia, 2024
spot_imgspot_img

Kończąca się cierpliwość rolników wyzwala fale protestów. Do miast dołączają Gdańsk i Olsztyn

spot_img

Niezadowolenie rolników w Polsce coraz bardziej narasta. W obliczu eskalacji coraz więcej organizacji i stowarzyszeń zrzeszających producentów rolnych włącza się w protesty, starając się skutecznie wywalczyć poprawę sytuacji polskiego rolnictwa.Kolejne protesty zaplanowano na 13 kwietnia 2023 r. w Gdańsku oraz na 14 kwietnia 2023 r. w Olsztynie.

Strajk rolników w Gdańsku

“Pomorska Izba Rolnicza przyłącza się do ogólnopolskiego protestu rolników. Swój sprzeciw wobec katastrofalnej sytuacji w polskim rolnictwie zamanifestujemy 13 kwietnia 2023 r. w Gdańsku” – możemy przeczytać w zapowiedzi protestu Pomorskiej Izby Rolniczej.

Rolnicy planują spotkanie pod bramą nr 2 Stoczni Gdańskiej o godzinie 10:00, skąd przejdą ulicami miasta pod Pomorski Urząd Wojewódzki na ul. Okopowej, gdzie złożą petycję. Rolnicy podkreślają, że ich celem nie są cele polityczne, ale dobro rodzimego rolnictwa i apelują do społeczeństwa o wsparcie ich postulatów. Organizatorami protestu są m.in. Rafał Mładanowicz, rolnik i działacz PIR, a także były pełnomocnik ministra rolnictwa ds. rozwoju współpracy z Ukrainą. Mładanowicz zrezygnował ze swojej funkcji, ponieważ nie udało się wprowadzić propozycji rozwiązania kwestii związanych z importem ziarna z Ukrainy.

W swoim apelu zamieszczonym w mediach społecznościowych rolnicy zwracają uwagę na infrastrukturę portową, która jest niezbędna do eksportu produktów agro. Ponadto podkreślają, że problem importu ziarna z Ukrainy dotyczy nie tylko rolników ze wschodniej Polski, ale również tych z rejonu województwa pomorskiego. Dają rządzącym czas, do końca kwietnia, na działania w tej sprawie.

Nie przyświecają nam polityczne cele, a dobro rodzimego rolnictwa. Stańcie przy nas!” – apelują rolnicy.

Strajk rolników w Olsztynie

Porozumienie Rolników Województwa Warmińsko-Mazurskiego, także działając autonomicznie, informuje poprzez swoje kanały społecznościowe, że włącza się w ogólnokrajowy protest rolników w reakcji na tragiczną sytuację w rolnictwie. W dniu 14 kwietnia 2023 roku o godzinie 11:00, będą manifestować swój sprzeciw wobec tej sytuacji poprzez manifestację przed Warmińsko-Mazurskim Urzędem Wojewódzkim w Olsztynie.

źródło:facebook/Rafał Mładanowicz, facebook/Pomorska Izba Rolnicza

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Anna
Anna
1 rok temu

Policja powinna roznieść pałkami to roszczeniowe towarzystwo.

Dariusz
Dariusz
1 rok temu
Reply to  Anna

Ile Ci trollu, zapłacili za tak głupie pisanie.

Arek
Arek
1 rok temu
Reply to  Anna

A Ciebie do lasu wywieźć, gdzie Twoje miejsce. (I nie, nie ma tu złośliwości).

bolec
bolec
1 rok temu

Widzę że pani Anna lubi jeść chleb z mykotoksynami oraz chloropyryfosem, mniam mniam
smacznego

Jozefa
Jozefa
1 rok temu
Reply to  bolec

tyle lat jedli przed wojna i zyja. Nagle toksyczne hahaha

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

5
0
Would love your thoughts, please comment.x